Petrol
91.53
3.00%
Euro
18.5423
1.73%
Dolar
18.563
0.07%
Altın
1.031
1.69%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
381.031
3.77%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Bahçeli: MHP'nin gayretini görmezden gelmeyin

  'İmam hatip liselerinin orta kısmının tekrardan açılması MHP'nin samimi gayret ve destekleriyle hayat buldu.'
  • 31.03.2012 - 16:14
  Bahçeli: MHP'nin gayretini görmezden gelmeyin

  Bahçeli: MHP nin gayretini görmezden gelmeyin #1

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ortaokul ve liselerde 'Kur'an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hayatının' isteğe bağlı ders olarak okutulması ve imam hatip liselerinin orta kısmının tekrardan açılmasının MHP'nin samimi gayret ve destekleriyle hayat bulduğunu ifade etti.

  İLKELİ İTİRAZLARDA BULUNDUK

  TBMM'nde kabul edilen yeni eğitim sistemiyle ilgili yazılı bir açıklama yapan Bahçeli, MHP'nin söz konusu teklifin gündeme gelmesinden itibaren 'ilkeli, tavizsiz ve donanımlı' itirazlarını yaptığını belirterek, "AKP'nin uzlaşmadan kaçan, diyaloğu dışlayan, sinsi niyetlerini meşrulaştıran ve dayatmacı anlayışına esastan ve usulden karşı çıkmıştır. Eleştirilerini sıralamış ve kanun teklifinin muhteviyatındaki mahsurları yeri ve zamanı geldiğinde tüm açıklığıyla muhataplarına bildirmiştir." dedi.

  SAMİMİ GAYRETİMİZ OLDU

  Milletin milli ve manevi hasletlerinin muhafaza edilmesi amacıyla ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ifade eden Bahçeli, "Bu kapsamda ortaokul ve liselerde 'Kur'an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hayatının' isteğe bağlı ders olarak okutulması ve imam hatip liselerinin orta kısmının tekrardan açılması Milliyetçi Hareket Partisi'nin samimi gayret ve destekleriyle hayat bulmuştur. Elbette temel eğitim içinde, isteyen ve dileyen herkesin dininin ve inançlarının gereğini tam ve eksiksiz öğrenmesi ve bu konudaki taleplerinin karşılanması her şeyden önce devletin zorunlu görevi olarak değerlendirilmelidir. Konuyla ilgili AKP'nin baştan soğuk ve mesafeli tavrı, partimizin kararlı tutumuyla aşılmış ve iktidar partisi de kendi önergesini vererek önemli bir eşik bu şekilde aşılmıştır. Eğitim sistemiyle ilgili yeni düzenlemenin en olumlu ve hayırlı yönü ise şüphesiz bu husus olmuştur. Bu konuda emeği ve katkısı geçen her milletvekiline ve siyasi partiye içtenlikle teşekkür ediyor, yeni uygulamanın aziz milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu.


  Görüş Bildir