Bahçeli'den milli çizgi film endüstrisi vaadi

Bahçeli'den milli çizgi film endüstrisi vaadi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıkladığı seçim beyannamesinde, teknoloji üretiminden çizgi filme kadar birçok alanda projelerin hayata geçirileceği yolunda vaatlere yer verildi.

MHP beyannamesinde dikkat çeken projeler şöyle:

MİLLİ ÇİZGİ FİLM

Çocukların kişiliklerinin oluşumu ve kültürel değerlerin özümsenmesi açısından “milli çizgi film endüstrisi” geliştirilecek ve dış satım yoluyla kültürümüzün tanıtılması sağlanacak.

Çocukların bilgisayar oyunları vasıtasıyla yabancı kültürlerin etkisinde kalmasının önlenmesi için milli bilgisayar oyunları yazılım endüstrisi teşvik edilecek.

MİLLİ YAYINLAR

Çocuklarımızın manevi ve kültürel değerlerimizi özümsemesine yardımcı olacak milli içerik zenginliğine sahip yayın, film ve benzeri eğitim araç ve gereçlerinin üretimi desteklenecek.

Eğitim programlarına ilişkin milli yazılım üretimi sağlanacak.

SEÇMELİ DERSLER

Türklüğün ve İslam’ın milli ve manevi değerlerini yaşayan ve yaşatan Hoca Ahmet Yesevi, Hacı Bektaş-ı Veli, Mevlânâ, Hacı Bayram-ı Veli ve Yunus Emre gibi önder şahsiyetlerin hayatı ve felsefesi ortaöğretimde seçmeli ders olacak.

MİLLİ YAZILIM

Savunma sanayiinde bilgi güvenliğini sağlamak için “milli yazılım” sistemi geliştirilecek. Bilişim Vadisi projesi hayata geçirilecek, Havacılık ve Uzay Kurumu kurulacak.

Milli teknoloji üretim merkezi Bilge Kent kurulacak.

FETHİN 600. YIL DÖNÜMÜNDE YENİ ÇAĞ

Türkiye’nin geleceğine yönelik vizyonlarını, tarihi olayların yıl dönümlerini hedef göstererek ortaya koyan liderler arasındaki yarış, MHP beyannamesi ile yeni bir noktaya taşındı. Bahçeli, Yeniçağ'ı başlatan İstanbul’un Fethi'nin 600. yıl dönümünde Türkiye’nin yeni bir çağ açacağını söyledi.

MEYDANLARA İNİYOR

MHP Lideri Bahçeli ilk mitinglerini yarın Çankırı, Kastamonu ve Sinop’ta gerçekleştirecek.