Bahçeli'den twitter mesajı

Bahçeli'den twitter mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal paylaşım ağı twitter'daki hesabında son günlerde yaşanan terör olaylarıyla ilgili bir değerlendirmede bulundu.

"YÜREĞİMİZ, SUSUZLUKTAN ÇATLAMIŞ TOPRAĞA DÖNDÜ"

Bahçeli,şu değerlendirmeyi yaptı; "Mübarek Ramazan ayını ve bayram günlerini hüzünlü ve ızdırap verici olaylarla geride bıraktık. İçimiz alev topuna, bağrımız hazan mevsimine ve yüreğimiz susuzluktan çatlamış çorak topraklara döndü. İnsanlık değerleriyle yollarını ayıran yeryüzü lanetlileri umutlarımızı tırpanlamak ve kardeşliğimizi budamak için her yola başvurdular. Varlığımızı hançerlemek için mayından, pusudan, bombadan ve silahtan medet umdular, hunharca cinayet işlediler.

"TÜRK MİLLETİNİ KİMSE KARAMSARLIĞA SEVK EDEMEYECEKTİR"

Gaziantep'ten sonra, bu defa da Hakkari'de altı evladımız şehadet şerbetinden içti. Cenab-ı Allah'ın sonsuz rahmeti, inanıyorum ki şehitlerimizledir. Hepsinin kabirleri nur dolsun ve ruhları şad olsun. Karamsarlık; durgunluk, dağınıklık, geriye kıvrılış, yavaşlık ve atalet halidir. Aklın durması, muhakemenin küflenmesi tahlil ve tasvir isabetinin kaybolması iddiaların ve gelecek hayalinin kıvrılmasıyla birebir ilgilidir. Tarihin hiçbir döneminde; kötümserler, yenilgiyi peşinen kabullenmiş mizaçlar ve yılgın ruhlar mevcudu dahi muhafaza edememişlerdir. Bu nedenle uzun bir tarihin engin ve görkemli mahsulü olan Türk milletini kimse korkuya ve karamsarlığa sevk edemeyecektir.

"KAVGA BEKLEYENLER BOŞUNA YORULMASIN"

Mümeyyiz vasıflarımız; asalet, dirayet, basiret ve cesarettir. Bunun için nankörler, namertler, hainler, uşak ruhlular, yarınsızlar, vatansızlar ve kalpsizler varolan sorunlara bakıp da sevinmemelidir. Milletçe geçmişte yaşadığımız beraberlikten kaynaklanan benzerlik ve derin kaynaşma haliyle geleceğe uzanıyor ve geleceğe koşuyoruz. Diyeceğim odur ki, kavga bekleyenler boşuna yorulmasın, ayrılma diyenler nafile yere heveslenmesin. Geçmişte, vatan toprakları yanarken bile ayrılmayan, işgal altında safını dahi bozmayan yüksek erdem, bugün de aynısını gösterecektir. Tarih kötü niyetin iyi bir sonuca ulaşamayacağını veya yanlış usulden doğru bir yola varılamayacağını her defasında göstermiştir. Türk milletini; yalnız ve inmeli bir hasta gibi gören ve hatta bu hale getirmeyi hedefleyenler bu hakikatle acı bir şekilde tanışacaklardır. "