Euro
15.3533
-0.48%
Dolar
13.4491
-0.52%
Altın
786.9870
-0.34%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
572.883
-2.20%
7ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 7 C
  Bahçeli'den vize engeline bayraklı mesaj

  Bahçeli'den vize engeline bayraklı mesaj

  Bahçeli, Irak'a vize tepkisini Türkmen bayraklı fotoğrafla gösterdi.
  • 16.08.2012 - 14:57

  Bahçeli den vize engeline bayraklı mesaj #1

  Bayram namazını Kerkük'te kılmak için Irak'a gitmeye hazırlanan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Irak'tan vize çıkmadı.

  "BAYRAM SEVİNCİNİ HÜZNE ÇEVİRDİ"

  Irak merkezi hükümetinin, Ramazan Bayramı'nda Kerkük'ü ziyaret etmek isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye vize vermemesine Irak Türkmen Cephesi'nden (ITC) tepki geldi. ITC Erbil Temsilcisi Aydın Maruf, Irak Başbakanı Nuri el-Maliki'nin tutumunun tarihi bir hata olduğunu belirterek, "Türkmenlerin bayram sevincini hüzne çevirdi" dedi.

  BAHÇELİ'DEN BAYRAKLI MESAJ

  Maliki hükümetinin "vize engeli" konusunda değerlendirmelerde bulunan Maruf, Bahçeli'nin ziyaret haberine başlangıçta çok sevindiklerini ve haberin Musul'dan Kerkük'e kadar tüm Türkmen bölgelerinde heyecanla karşılandığını ancak ziyaretin engellenmesinin kendilerini çok üzdüğünü anlattı.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de, Kerkük ziyareti için kendisine vize vermeyen Irak yönetimini bu pozla protesto etti.

  BAHÇELİ'NİN MASASINDAKİ YOĞUNLUK

  Bahçeli'nin masasındaki evrakların yoğunluğu da dikkatlerden kaçacak gibi değil. Masasındaki kalabalıktan yola çıkarak diğer liderlerin de masalarına göz atalım dedik. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun masasında da benzer bir evrak yoğunluğu var.

  İşte diğer liderin masaları..

  ERDOĞAN'IN MASASI

  Bahçeli den vize engeline bayraklı mesaj #2

  KILIÇDAROĞLU'NUN MASASI

  Bahçeli den vize engeline bayraklı mesaj #3

  BAHÇELİ'NİN MASASI

  Bahçeli den vize engeline bayraklı mesaj #4


  Görüş Bildir