Euro
15.2842
-0.02%
Dolar
13.5919
0.02%
Altın
794.2030
-0.05%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
506.699
1.33%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Bakan Ergün: Vekilliği sürdürmeleri güç olur

  Nihat Ergün, BDP'li milletvekillerin, Şemdinli'nde PKK'lı teröristlerle buluşmasıyla ilgili konuştu.
  • 19.08.2012 - 17:05
  Bakan Ergün: Vekilliği sürdürmeleri güç olur

  Bakan Ergün: Vekilliği sürdürmeleri güç olur #1

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, BDP'li milletvekillerin, Şemdinli-Derecik bölgesinde PKK'lı teröristlerle buluşmasıyla ilgili, "Bu olayın bir buluşma olması halinde toplumun bütünüyle barışık bir milletvekilliği sürdürmeleri güç olur" dedi.

  SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

  Bakan Ergün, Kocaeli'deki geleneksel kent bayramlaşması sonrası gazetecilerin BDP'li milletvekillerin teröristlerle buluşmasına ilişkin sorusu üzerine, konuyla ilgili savcılığın gerekli soruşturmayı başlattığını belirterek, milletvekillerinin PKK'lılar tarafından yollarının kesildiğini iddia ettiklerini söyledi.

  SAVCILIK ORTAYA ÇIKARACAK

  "Görüntüler bunu teyit eden görüntüler değil, yani memnuniyetle ortaya çıkmış karşılaşma gibi algılanıyor" diyen Ergün, savcılığın yol kesme veya buluşma olup olmadığını ortaya çıkaracağını kaydetti.

  VEKİLLİĞİ SÜRDÜRMELERİ ZOR OLUR

  Bakan Ergün, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Bu olayın bir buluşma olması halinde, toplumun bütünüyle barışık bir milletvekilliği sürdürmeleri güç olur. Toplum, dağlarda eli silahlı eşkıyalarla yolda buluşan bir milletvekili profili istemez. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti toprakları içerisinde Anadolu'nun bütünlüğü içerisinde böyle bir milletvekilliği sürdürmek son derece sıkıntılı olacaktır. Umarız bir buluşma şeklinde tezahür etmemiştir. Bir terörist faaliyete maruz kalmış da olabilirler, savcılık bunu açığa çıkaracak. Milletvekillerinin görüntüleri itibariyle baktığımızda, toplumun ve bizim de tasvip etmeyeceğimiz bazı görüntüler olduğu da açık."


  Görüş Bildir