Başbakan Davutoğlu bir bebeğin kulağına ezan okudu
Ajanslar

1

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlık Basın Merkezi'nce çekilen, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Servisi'ni ziyaretine ilişkin görüntülerinde, beraberinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ile servisteki yeni doğum yapan annelerle bir araya geldiği görüldü.

KULAĞINA EZAN OKUYUP BEBEĞİN İSMİNİ VERDİ

Burada kadınlara çiçek, doğum yardımı çeki veren Davutoğlu, annelerin yattığı yatakların yastıklarının bir köşesine Bakan İslam ile altın taktı. Annelere hayırlı olsun temennisinde de bulunan Davutoğlu, bir annenin Elif Naz ismini koymak istediği bebeğine eşinin, annesinin ismi olan Sultan ismini verecek olmasından dolayı aralarında yaşanan anlaşmazlığa da müdahale etti.

Başbakan Davutoğlu bir bebeğin kulağına ezan okudu

Eşi hastanede olmayan genç anneye hitaben, "Eşine, Başbakan buraya geldi ve bu kızın adı 'Elif Sultan' olacak dedi de. Benim yeğenimin ismi de Elif Sultan. Adını da kulağına öyle okudu de" ifadelerini kullandı. İslam'ın, 'memnun oldun mu' sorusu üzerine ise genç anne, 'Evet memnun oldum. Çok sağolun. Sizleri gördüğüme de daha çok memnun oldum' şeklinde cevap verdi.

Davutoğlu yeni doğan bebeğin kulağına ezan okudu VİDEO

Ardından Başbakan Davutoğlu, kucağındaki bebeğin her iki kulağına da ezan okuyarak bebeğe 'Elif Sultan' ismini verdi ve "Allah ismini daim etsin. Beyinle de bu arada barış yapmış oldunuz. Bir ondan, bir senden" dedi.

Başbakan Davutoğlu bir bebeğin kulağına ezan okudu

Başbakan Davutoğlu bir bebeğin kulağına ezan okudu