Euro
15.3650
0.20%
Dolar
13.4491
0.09%
Altın
787.7060
0.20%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
575.361
-0.98%
7ºC
İstanbul
Hafif yağmur 7 C
  Erdoğan: BDP'liler siyasetçi olmaktan çıktı

  Erdoğan: BDP'liler siyasetçi olmaktan çıktı

  Başbakan Erdoğan gündeme ilişkin soruları cevaplıyor
  • 31.08.2012 - 21:34

  Erdoğan: BDP liler siyasetçi olmaktan çıktı #1

  Başbakan Erdoğan gündemin çarpıcı gelişmelerini Kanalturk özel yayınında değerlendirdi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kanaltürk  Ankara Temsilcisi Faruk Mercan moderatörlüğünde, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

  Erdoğan'lı canlı yayındaki genel yayın yönetmenleri:

  Erhan Başyurt Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

  Ekrem Dumanlı Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

  Mustafa Karalioğlu Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

  Erdal Şafak Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

  Nuh Albayrak Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

  Erdoğan: BDP liler siyasetçi olmaktan çıktı #2

  Erdoğan'ın açıklamasından satır başları

  HABER KAYNAĞINIZ ROJ TV Mİ

  Bu söyleyeceklerim, Türkiye'deki tüm medyaya mesajdır. Bugün Afganistan'da koalisyon güçlerinin kaybı 158. Siz bunu ne bir Fransız, ne bir İngiliz gazetesinde göremezsiniz. Bizde bütün medya bunu verir. Terörün en önemli hedefi propoganda yaptırmak. Bunu burada bedevaya yaptırıyor. Medya kimin yanında yer alacak. Attıkları başlıklara bakıyorsun, köşe yazılarına bakıyorsun. Sizin haber kaynağınız nedir Roj TV mi, Mezopotamya mı, sosyal medya mı?

  ERDOĞAN'DAN BDP'LİLERE SERT SÖZLER

  PARTİ KAPATMAYA KARŞIYIZ

  Biz AK Parti olarak parti kapatılmasına karşıyız. Bu bizim ta baştan beri savunduğumuz birşeydir. Anayasa'da da yeni madde getirdik fakat iktidar partisi olarak biz yalnız kaldık. Meclisi terk edenler, şimdi biz bu olayın mağduruyuz diyor. Suçlu kimse cezasını o ödesin. Bu başkan olabilir, parti üyesi olabilir. Biz bu konuların hepsini görüşmeye hazırız. Meclis'te 738 tane dosya var. Bunların içinde teröre yardım edenler var, seçim zamanı süreyi aşanlar var. Bunların değerlendirilmesinin yapılması lazım.Ana muhalefet ve diğer partiler Meclis'te boykot ettiler ve hatta bizim kendi içimizde bazılarının ihaneti ile malesef ihanet ettiler çoğunluğu yakalasaydık bunu zorlaştıracaktık. Parlamento fezlekeleri çok daha farklı şekilde ele alacağına inanıyorum.

  BDP'LİLER SİYASETÇİ OLMAKTAN ÇIKTI

  Bunlar şimdi siyasetçi olmaktan çıktılar. Gidip teröristle kucaklaşana ben nasıl siyasetçi diyeyim. Ben ona şimdi siyasetçi gözüyle bakamam ki. Durum böyle bir noktaya gelmiş vaziyette. Bizim buradaki tek şeyimiz şuanda fezlekeler ile başlayan süreçteki ne yazık ki 14. maddeden de haklarında bir çok dava olanlar var terörün çok açık net müdafasını yapanlar var. Ama o günkü 9 milletvekilinin o gösterdiği tablo yenilir yutulur bir tablo değildir. Biz böyle bir milletvekili tanımıyoruz. O 9 milletvekiline vatandaşım milletim ama tehdit altında ama tacizle parlamentoya gönderdikleri için kabullenmek zorunda kalıyoruz. Yoksa bunlar milletimin gönderdiği vekillerdir diye bakamam.

  CHP'Lİ VEKİL TERÖRİST BİLE DEMİYOR

  Biz oralara yatırım götürüyoruz engelliyorlar. Müteahhitlerin araçları yakılıyor. Geçenlerde CHP'li arkadaşımızı kaçırdılar. Ben samimi söylüyorum dedim ki bu iş kısa zamanda bitecek bir iştir nitekim öyle de oldu ve 2 günde teslim ettiler. Ama dikkat edin milletvekilimizin kullandığı ifadeler 'Arkadaşlarımız....' bunlar çok manidardır.

  BENİM İLÇE BAŞKANLARIM DA KAÇIRILIYOR

  Benim il başkanlarım ilçe başkanlarım kaçırılıyor. Buna benzer bir çok kardeşlerimiz kaçırıldı. En son milletvekilimin kardeşini şehit ettiler. Bunlar ülkede medyanın gündemine oturmuyor ama milletvekili kaçırılınca herkes bunu günlerce gündemde tuttular. Sormazlar mı adama arkadaşınız siyaset yapıyorsa benim partimin il başkanı ilçe başkanı da siyaset yapıyor. Onlar siyaset yaparken kaçırılınca sahip çıkmayacaksın ama CHP'li milletvekili kaçırılınca Türkiye'nin gündemine oturtacaksın. Teröristler kaçırdı da denmeyecek arkadaşlar denecek arkadaşlar bana iyi davrandı denilecek. Bir defa temelinde sorun var.

  ABD BASININA BAKIN

  Eğer medya bu konuda destek vermezse bu konuda başarılı olmak çok zor. Buyurun dünyanın bir numaralı ülkesi. Nasıl davranıyor. Amerikan basını, Fransa ve İngiltere basını nasıl davranıyor. Bu ülkelerde böyle konular gündemde tutulmaz.

  ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA: SENDEN ADRES ÖĞRENECEK DEĞİLİZ

  Biz terörle mücadele konusunda gidilmedik yer bırakmıyoruz. Ana muhalefet
  partisinin başı kalkıyor "Birlikte Uludere'ye gideriz" diyor. Biz senden adres
  öğrenecek değiliz. 3 arkadaşıyla ziyaretimize geldi. Benim de yanımda üç
  arkadaşım vardı. Bir önerisi de yoktu. Biz de "Gel yanımızdaki arkadaşlar
  birlikte çalışsın" dedim. Ses yok. Şimdi muhalefet partisi iktidarı suçluyor.
  Bugünü kadar ne istemişlerde yapılmamış.


  Görüş Bildir