Başbakan Erdoğan: Millet olarak adeta test ediliyoruz

Başbakan Erdoğan: Millet olarak adeta test ediliyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, bayramın, vatandaşları her zamankinden daha çok birbirine yakınlaştırmasını, kardeşliği, dostluğu pekiştirmesini temenni etti.

''Millet olarak, birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin, dostluğumuzun, toplumsal barışımızın, barış içinde bir arada yaşama arzumuzun, adeta test edildiği, sınava tabi tutulduğu bir süreç yaşıyoruz'' ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Biliyoruz ki bu topraklarda asırlardan beri var olan kardeşlik iklimi, hoşgörü iklimi, bugüne kadar tüm sınavların üstesinden gelmeyi başarmıştır. Zira bu topraklar, Hacı Bektaş-ı Velilerin, Yunus Emrelerin, Mevlanaların sevgi mesajlarıyla yoğrulmuştur. Bu topraklar, yaratılanın Yaratan'dan ötürü sevildiği, acıların bal eylendiği bir barış yurduna dönüşmüştür..Ben bu bayram vesilesiyle 75 milyon insanımızın, kardeşlik ve dayanışma duygularıyla, birbiriyle kucaklaşacağına inanıyorum.''

Gül: Halkın huzurunu bozmalarına izin vermeyeceğiz

Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, bayram sevinci yaşanırken gerek terör eylemlerinin gerek bölgedeki ve dünyanın uzak köşelerindeki insanlık trajedilerinin, yüreklerde burukluk yarattığını belirtti. Gül, şöyle devam etti:

''Acılar ne kadar büyük olursa olsun milletimiz ve devletimiz terör eylemleri karşısında dimdik durarak, mücadele kararlılığını sürdürecek, birlik ve bütünlüğümüzü tehdit edenlere en güzel cevabı verecektir. Ülkemizde barış, kardeşlik ve hoşgörü ortamının sürekliliğinin sağlanması ve vatandaşlarımızın yarınlara güvenle bakabilmesi birinci önceliğimiz olmaya devam edecektir. Türkiye'nin gelişmesini engellemeye, halkın huzur ve esenliğini bozmaya çalışanlara asla izin verilmeyeceğini bir kez daha vurgulamak istiyorum."