Başbakan Erdoğan'ın Mardin mitingi konuşması

Başbakan Erdoğan'ın Mardin mitingi konuşması

Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

'BAZI İŞVERENLER SOSYAL MEDYADAN TAHRİKLER YAPIYOR'

"Burdan medya kuruluşlarına, diğer siyasi partilere sağ duyu çağrısında bulunuyorum. Sorunu olanlar varsa 30 Mart'ta sandıkta çözsün. Bazı işverenler sosyal medya aracılığıyla tahrikler yapıyor. Sokaklara çıkmak çözüm değildir..

'SANDIKTA 1.PARTİ ÇIKACAĞIZ'

İnanıyorum sandıktan yine 1. parti çıkacağız. Şimdi Kılıçdaroğlu'na soruyorum: Bu seçimlerde 1. parti çıkamazsan genel başkanlığı bırakacak mısın? Bahçeli'ye sesleniyorum. Onunda 1. parti olmak gibi hedefi yok.

'BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLLERİYLE GRUP KURUYOR'

16 aylık partiyken parlamentoya girerken MHP parlamentoya giremedi. O dönem biz ve CHP vardı. Barajları aşamayan bir parti çıktı ortaya, BDP. Bağımsız milletvekillleriyle grup kuruyor.

'EĞER 1. PARTİ ÇIKMAZSAK GENEL BAŞKANLIĞI BIRAKACAĞIM'

Mardin'in büyükşehir olmasına CHP, MHP, BDP karşı çıktı. Mardin'e hizmeti AK Parti getirdi. 12 Haziran seçimlerinde sandık ortaya geldi ve millet tercihini yaptı. Millet bize git derse bir saniye burada kalmayız. AK Parti 1. parti olarak çıkmazsa Genel Başkanlığı bırakacağım. Ben size inanıyorum.

Başbakan Erdoğan'ın Mardin mitingi konuşması

'İKTİDARLARI MİLLET GETİRİR, MİLLET GÖTÜRÜR'

Kardeşlerim Mardin hizmete mi oy verecek, ideolojiye mi oy verecek? 18 gün çok çalışacağız. Ne olur bana Baba demeyin. Biz size baba olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Herkes bilsin ki; milletimiz bize kal dediği müddetçe hiçbir tehdide boyun eğmeyiz. Türkiye'de iktidarları millet getirir millet götürür.

'MİLLİ GELİRİMİZ 830 MİLYAR DOLAR'

Türkiye'yi seçkinler değil, medya değil millet yönetir. Türkiye'yi paralel yapılar değil millet yönetir. Kardeşlerim biz rukuda Allah'ın huzurunda eğiliriz. Başka hiçbir gücün önünde eğilmedik eğilmeyiz. 12 yılda hiçbir oyuna boyun eğmedik. Sizin emanetinizini canımız gibi koruduk. 230 milyar dolarla milli geliri aldık. Şimdi 830 milyar dolar. Sizden aldığımız güçle yoksulluğa, yolsuzluğa son verdik. Büyüyen ekonomiyi durdurmaya çalışıyorlar. Mısır'da demokrasiye, Suriye'de mazluma, Gazze'de barışa verdiğimiz desteği istemiyorlar.

'30 MART'TA BUNA SAHİP ÇIKACAKSINIZ'

Gezi Türkiye'nin yürüyüşünü durdurmak istiyorlardı. 17 Aralık darbesi de aynı hedef içindi. Bu saldırılar devlete yönelik saldırılardır. Bu saldırıları 30 Mart'ta def edeceğiz. Çözüm sürecinde çocuklarımızı yaşatacağız. Siz bu süreçten ne kadar memnunsanız bazıları o kadar memnun değil. 30 Mart'ta buna sahip çıkacaksınız. Mardin'e büyükşehir yakışmaz dediler.

'YANLIŞ BİR TERCİH MARDİN'İ BİTİRİR'

Bunlar kim CHP, BDP, MHP. İdeoloji siyasetiyle Mardin yürütülmez. Ben kürtlerin temsilcisiyim diyerek siyaset yapılmaz. Türklerin temsilcisiyim diye siyaset yapılmaz. Ben Arapların temsilcisiyim diyerek siyaset yapılmaz. Siyaset bizim gibi yapılır. Bu BDP belediyecilikten anlamaz. Bu BDP'nin derdi başka. Ben ve arkadaşlarımın derdi var. Burda yapılacak yanlış bir tercih Mardin'i bitirir."