Başbakan Erdoğan'ın Zonguldak mitingi konuşması

Başbakan Erdoğan'ın Zonguldak mitingi konuşması

Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

"BUGÜNE KADAR 53 ŞEHRE ULAŞTIM"

"Sizlere şu aşkınız,muhabbetiniz ve çoşkunuz için sonsuz teşekkür ediyorum. 30 Mart seçimleri inşallah Türkiye için Türkiye için, demokrasimiz için, Zonguldak için hayırlara vesile olsun. Sizlere Düzce'nin Karabük'ün selamını getirdim. Bugüne kadar 53 şehre ulaştım. Hepsinden size selam getirdim.

"SİZİN GİBİ AZİZ BİR MİLLET OLDUKÇA ÜLKEYİ ZALİMLERE EMANET ETMEYİZ"

Seçim yaklaştıkça muhalefetlerin ahlakdışı saldırıları artıyor. Sandıkta yapılan oyunlara sakın gelmeyin. Siz hiç endişe etmeyin sizin gibi aziz bir millet olduktan sonra biz bu zalimlere ülkeyi emanet etmeyiz. MHP'li, CHP'li kardeşlerinize de söyleyin ''siz esere mi oy veriyorsunuz yoksa ideolojiye mi'' Zonguldak Belediyesi 5 yıl içinde ne yaptı. Biz 5 milyar TL yatırım yaptık.

"İTTİFAKIN İÇİNDE CHP,MHP,PENSİLVANYA,PKK VE DIŞ GÜÇLER VAR"

Bu seçim sıradan bir seçim değil, belediye seçimleri değil adeta bir genel seçim. 30 Mart'ta ya eski Türkiye diyeceğiz ya da yeni Türkiye diyeceğiz. Bizlere kimlerin ortaklaşa ittifak ettiğini iyi görün. Kim var bu ittifakın içinde, CHP, MHP, Pensilvanya, PKK ve dış güçler bu kirli ittifaka destek veriyor. Onlar ahlak dışı araçlarla bize saldıracaklar varsın saldırsınlar biz yolumuzdan dönmeyeceğiz.

"BU CHP BİZİM DİNİMİZE SALDIRAN PARTİ DEĞİL Mİ?"

Bu CHP hiçbir zaman halkın yanında olmadı. Menderes'ten bu yana CHP'nin hiç tek başına iktidara geldiğini gördünüz mü? Tabiki de hayır... Bu CHP bizim dinimize saldıran parti değil mi? O yüzden benim halkın bunlara hiçbir zaman tek başına iktidar vermedi.

"BENİM DİNİMDE BU TARZ ŞEYLER ASLA OLMAZ"

Bazıları daha düne kadar Mustafa Kemal'in askerleriydi şimdi ise Pensilvanya'nın askerleri oldu. Benim için İsviçre bankalarında 13 farklı hesabımın olduğunu söylüyor. Bende diyorum ki; Eğer dürüstsen ve karakterin varsa hangi bankada hesabım varsa çıkar avukatını bende yollayayım avukatımı gidip alsınlar o parayı. Sen zühürtsün sana versinler. Baykal'ın kaseti ile ilgili bir takım şeyler döndürüyorlar. Benim dinimde bu tarz şeyler asla olmaz.

"BAYKAL YAZIKLAR OLSUN SANA"

Ey Baykal sana yazıklar olsun. Seni kasetle koltuğundan eden adamın yalanına inanıyorsun. Eğer ben böyle bir şey yapmış olsaydım o görüntüleri bir kaç saat içerisinde internetten kaldırtırmıydım. Suriye'ye ait uçak düşürdükten sonra Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamaya bakın. TSK'ya ucuz işlere girmeyin diye çağrıda bulunuyor. Ya bu ne edep dışı bir açıklama. Ülkenin menfaatlerini savunmak için yapılan girişim ne zaman ucuz iş oldu.

"CHP'NİN BAŞINA GELMİŞ EN BÜYÜK TALİHSİZLİK BU GENEL MÜDÜR"

CHP'nin başına gelmiş en büyük talihsizlik bu CHP'nin Genel Müdürü. Zonguldak filyos Projesi'ni hayata geçiriyoruz. Burası Türkiye'nin en büyük 3. limanı olacak. Filyos limanı bir Türkiye projesidir. Burada toplamda dolaylı olarak 15 bin kişi çalışacak. 3 yıl içinde alt yapı inşaasını tamamlamayı planlıyoruz. Bu proje bizim 2023 projelerimizin en önemli projelerinden biri olacak. CHP Genel Müdürü Zonguldak'ta bu projenin yapılamayacağından bahsetmiş, ya sen bizim projelerimizi hayal bile edemezsin. Kılıçdaroğlu sen hiç Marmaray'a, hızlı trene bindin mi? Senin aklın almaz o projeleri.

"TÜRKİYE TAŞ KÖMÜRÜNE SAHİP ÇIKMADILAR DİYE SÖYLENİYOR"

30 Mart'ta Zonguldak AK Parti dediğinde mevcut sorunların çözümü için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bizim için Türkiye Taş Kömürüne sahip çıkmadılar diye söyleniyor. Tam aksine bu zamana kadar Türkiye taş kömürüne biz sahip çıktık."