Baykal: Erdoğan için de kaset iddiası atılabilir

Baykal: Erdoğan için de kaset iddiası atılabilir

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal CHP Genel Başkanlığı bıraktıktan sonra ilk kez TV Habertürk ekranlarında gazetecilerin karşısına çıktı. Moderatörlüğünü Didem Arslan Yılmaz'ın yaptığı programda Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya, MilliyetAnkara Temsilcisi Fikret Bila ve Zaman Gazetesi yazarı Bülent Korucu katıldı.

CHP'deki yeni yapılanmaya karşı açıkça tavır koyan Baykal, Kılıçdaroğlu'nun yeni yönetiminin halktan karşılık bulup bulmadığının iyi araştırılması gerektiğini söyledi.

CUMHURBAŞKANI ADAYI DEĞİLİM

Kendisini yeni CHP'li olarak görmediğini de söyleyen Baykal, cumhurbaşkanlığı adaylığının söz konusu olmadığını açıkladı. CHP'de genel başkanlığının söz konusu olmadığını, böyle bir ihtiyacın da bulunmadığını ifade eden Baykal, arayış içerisinde olduğunu ve bir süredir hareketlenme içinde kendisine mecra aradığını söyledi. Kamuoyuyla paylaşmak istediği şeylerin bulunduğunu da anlatan Baykal, Türkiye'de çok ciddi bir müzakere yapılması gerektiğini ifade etti.

"BÖYLE BİR İDDİA BAŞBAKAN İÇİN DE ATILABİLİR"

Yeni Anayasa çalışmalarında CHP'nin bulunmaması gerektiğini bunun bir aldatmaca olduğunu iddia eden Baykal, Kılıçdaroğlu'na yönelik "genel başkanlığa CD'yle geldin" yakıştırmasının da yanlış olduğunu söyledi. Erdoğan'ın bu sözlerinin yakışık almadığını ifade eden Baykal, konunun henüz aydınlatılmadığını bunun kendisi için üzüntü verici olduğunu aynı şeyin Başbakan için de söylenebileceğini iddia etti.