BDP'li Kürkçü'den AK Parti'ye eleştiri - Video

BDP'li Kürkçü'den AK Parti'ye eleştiri - Video

KONSER ÖNCESİ GAZİANTEP'TE ÖLENLERİ ANDI

Halkarın Demokratik Kongresi (HDK) Oluşumu buluşması Aydın'ın Didim İlçesi'nde gerçekleşti. Didim Şehir Stadı'ndaki buluşmaya BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü konuşmacı olarak katıldı. Konuşmasına Gaziantep'te düzenlenen bombalı saldırıda hayatını yitirenleri anarak başlayan Kürkçü, "Arkamızda kanlı bir saldırıyı bırakarak bir aradayız. Hem kaybettiklerimizin yasını unutmak, hem de yasa boğulmadan hayata tutunmak için buradayız" dedi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

"AK PARTİ, EMPERYALİZMİN KOÇBAŞI"

Kardeşlik, barış ve özgürlüğe giden yolu görmek için büyülere, tılsımlara dualara gerek olmadığını belirten Kürkçü Uludereliler'in yaralı askerlere ettiği yardımı örnek göstererek, halklara bakmanın yeterli olacağını savundu. Ülkenin zor bir dönemden geçtiğini ileri süren Kürkçü şunları söyledi:

"AK Parti diktatörlüğü hakimiyetini perçinlemek için gün sayıyor. AK Parti uluslararası emperyalizmin koçbaşı. AK Parti, bölgesel egemenlik projesi içinde, komşuların üzerinde hakimiyet kurmak, iç işlerine karışmak, saldırlar düzenlemek, onlara kendi düzenini empoze etmek için büyük bir saldırıya girişmiş, uluslararası kapitalizmin, emperyalizmin ortağı, koçbaşı. AK Parti'nin halka karşı saldırılarına göğüs geriyoruz. Görevimiz yan yana gelerek öncelikle yerel seçimde AK Parti'yi yenilgiye uğratmak. Bütün halklara eşit önem vererek, ortak bir yürüyüşün yolunu açmak için buradayız."

Kürkçü'nün konuşmasının ardından İlkay Akkaya, Suavi ve Ferhat Tunç sevilen şarkı ve türküleri seslendirdi. Serhat Kural Dans ekibi de gösterilerini sergiledi. HDK Oluşumu buluşması sırasında polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü.