Dolar
7.6383
-0.8128%
Euro
8.9112
-0.723%
Altın
1867.69
0.2275%
Borsa
1119.56
1.5335%
G. Altın
458.244
-0.7345%
Bitcoin
80038.81
1.4562%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C

  Bozdağ: 79 senede bir Tayyip Erdoğan bulabildik

  Bekir Bozdağ'dan Erdoğan'a övgü dolu sözler: "Tayyip Erdoğan'lar kolay yetişmiyor.."
  • 26.09.2012 - 15:33
  Bozdağ: 79 senede bir Tayyip Erdoğan bulabildik

  Bozdağ: 79 senede bir Tayyip Erdoğan bulabildik #1

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, PKK’yı bitirirse Başbakan Erdoğan’ın bitireceğini savunarak, “Tayyip Erdoğan’lar kolay yetişmiyor, 79 senede bir Tayyip Erdoğan’ı bulabildik. Bundan sonra ne zaman buluruz onu da bilemiyoruz” dedi.

  Bozdağ’ın dün TVNET’te yaptığı açıklamalar şöyle:

  "TERÖRÜ BİTİRİRSE TAYYİP ERDOĞAN BİTİRİR"

  “Ben çok net söylüyorum, Türkiye’de PKK terör örgütünü bitirirse Tayyip Erdoğan ve onun atacağı adımlar bitirir. Eğer Sayın Başbakanımızın siyasette kaldığı ve ülkeyi yönettiği dönemlerde PKK terör örgütünü bitirecek, Kürt sorununu çözecek, ortadan kaldıracak adımları atamazsak, netice alamazsak Türkiye’ye bir başka Tayyip Erdoğan gelene kadar bu meseleyle meşgul olabilir. Tayyip Erdoğan’lar kolay yetişmiyor. Yani Cumhuriyet tarihine bakarsanız neredeyse 79 senede bir Tayyip Erdoğan’ı bulabildik. Bundan sonra ne zaman buluruz onu da bilemeyiz. Çünkü bu iş biraz yiğitlik istiyor, bu iş biraz cesaret istiyor, bu iş biraz bedel ödemeyi göze almayı istiyor. Bu yiğitlik, bu cesaret, bu risk alma, millet için kaybetme riskini göze alma Tayyip Bey’de var, bu kadroda var, bu Hükümette var, bu Başbakan'da var.

  "TERÖR ÖRGÜTÜYLE GÖRÜŞMEDEN NASIL OLACAK?"

  Siz terör örgütünü bitirmek istiyorsanız nasıl olacak? Terör örgütüyle görüşmeden nasıl olacak? Yok efendim, onunla görüşmeyelim de arada biri olsun. Sonuçta o gidip onlarla konuşmuyor mu? Ne söylüyor sen bilmiyorsun, o ne söylüyor bilmiyorsun. Devletin Milli İstihbarat Örgütü niye vardır? Devletlerin milli istihbarat örgütlerinin vazifesi budur. Terör örgütlerinin içerisine girmek, sızmak, bilgi toplamak, derlemek, gerektiği zaman terör örgütleriyle gereken temasları kurup görüşmeleri yapmak, bunlarla ülkesinin lehine faydalar çıkarmak ve terörü bitirmek için birtakım şeyler yapmak. Esasında şimdiye kadar terörü bitirmek için bu görüşmeler niye yapılmadı diye bence birilerinin eleştirmesi lazım. Yoksa şimdi eğer bu adımlar atılmamış olsa o zaman Hükümeti suçlamak lazım. Kardeşim, terörü bitirmek için neden bu adımları da atmıyorsunuz diye eleştirilmeleri lazım. Bu Hükümet şimdi adımlar atmış, bu noktada işte MİT’ten bazı görevliler bu noktada birtakım görüşmeler yapmış.

  "ŞU ANDA BİR GÖRÜŞME YOK"

  Şu anda böyle bir görüşme yok. Ama terörün sonlandırılması konusunda halkımızın bizden bir talebi var, terör bitsin, terör sona ersin, ama nasıl biterse bitsin, nasıl sona erdirilirse erdirilsin; yani vatandaşımızın yönteme dair bir tercihi yok. Yani, terörün bitmesine ilişkin neticeye dair bir tercihi ve bir talebi var.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir