Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
513.218
1.75%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Bu görüntülere AKP'den ilk açıklama geldi

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik: "PKK gizli bir mesaj veriyor."
  • 18.08.2012 - 13:54
  Bu görüntülere AKP'den ilk açıklama geldi

  Bu görüntülere AKP den ilk açıklama geldi #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, BDP'li milletvekillerinin PKK'lılarla bir arada gözüktüğü fotoğraflar üzerine, 'PKK gizli bir mesaj veriyor' açıklamasında bulundu. Bu arada Van Cumhuriyet Başsavcılığı görüntülerle ilgili inceleme başlattı.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, temaslarda bulunmak üzere Şemdinli'ye giden BDP'li milletvekillerinin yol üzerinde bir grup PKK'lı ile bir araya gelmesi üzerine Twiiter 'dan PKK ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  PKK KENDİSİ GİBİ OLMAYAN KÜRTLERİ DE DÜŞMAN İLAN EDİYOR

  'PKK, CHP'li Aygün'u kaçırdıktan sonra BDP'lilerin yolunu kesmiş, propaganda-sohbet görüntüleri var gazetede. PKK gizli bir mesaj veriyor.' 'PKK'nın Kürtlere ve diğer gruplara dönük asimilasyon politikasının çarpıcı bir örneği bu. 'Zazayim' diyen Aygün'ü asimile etmeye çalışıyor.' 'Aygün'ün 'Zazayim' demesi ona PKK'nın 'özel savaş yürütücüsü' sıfatı takmasına yetiyor. Hedef olmasını sağlıyor. CHP'den ayrılması isteniyor.' 'PKK'nın tanımladığı şekilde Kürt olmayan herkesi asimile etme politikası ortaya çıkıyor. 'PKK Kürdü' olmayan herkesi hedefe alıyor.' 'PKK'nın Kürtlügü, Aleviliği, Sunniliği tanımlama, kimliklere baskı politikasına "barış", "kimlik mucadelesi" sıfatları yakıştıranlar var.' 'Kürt kimliği için mücadele edenlere, PKK'nın çizdiği alan dışında Kürt olma hakkı tanınmıyor. En büyük asimilasyon ve inkar politikasi bu.' 'PKK, Aleviliği ve kendi tanımı dışında Kürt olmayı da düşman ilan ediyor...' 


  Görüş Bildir