Euro
8.98
-0.4%
Dolar
7.532
0.28%
Altın
411.42
0.25%
Borsa
1.542
0.26%
Bitcoin
359.600
-0.87%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C
  Bülent Arınç kadın vekilin bakışlarından rahatsız oldu

  Bülent Arınç kadın vekilin bakışlarından rahatsız oldu

  Arınç, CHP'li vekil Aylin Nazlıaka'nın kendisine bakarak konuşmasından rahatsız oldu.
  • 11.12.2012 - 19:01

  Bülent Arınç kadın vekilin bakışlarından rahatsız oldu #1

  Bülent Arınç TBMM 2013 Bütçe görüşmelerinde CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın kendisine bakarak soru yöneltmesinden rahatsız oldu. "Bana bakmadan konuşun!"

  Bülent Arınç kadın vekilin bakışlarından rahatsız oldu

  Bülent Arınç kadın vekilin bakışlarından rahatsız oldu #2

  ARINÇ'A BAKARAK HUKUKSUZ İŞLEMLERİN ÜZERİNİ ÇİZDİ

  CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, bankaların devlet eliyle satılması konusunda Bülent Arınç'ın 2000 yılında Fazilet Partisi milletvekiliyken yapmış olduğu bir açıklamayı örnek göstererek şu anda yapılan hukuksuz işlemlerin üzerini çizdi.

  "RAHATSIZ OLUYORSANIZ BAKMADAN KONUŞURUM"

  Ancak Nazlıaka'nın devamlı olarak Bülent Arınç'a bakması ve sorular yöneltmesi Arınç'ı rahatsız etti. Bülent Arınç, "Lütfen bana bakmayın genel kurula hitap edin" diyerek CHP'li kadın milletvekili Aylin Nazlıaka'yı uyardı. Bunun üzerine Nazlıaka'nın cevabı ise "Rahatsız oluyorsanız size bakmadan konuşabilirim elbette" oldu.

  "ORGANINDAN BAHSETMESİ YÜZÜMÜ KIZARTTI"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP milletvekili Aylin Nazlıaka'nın kürtaj tartışmasında dile getirdiği "Başbakan vajina bekçiliğini bıraksın" sözlerine karşı da "Evli bir bayan milletvekili, çocuğu olan milletvekili organını nasıl böyle açıkça konuşabilir, nasıl bundan yüzü kızarmaz" ifadesini kullandı.

  Arınç, Nazlıaka'nın sözlerini şöyle eleştirdi: “Kürtaj meselesi siz Aylin Nazlı öyle bir söz sarf ettiniz ki, benim yüzüm kıpkırmızı oldum. Ben o zaman mahcup oldum. Asıl o zaman utandım, asıl o zaman yerin dibine geçtim. Bir evli bir bayan milletvekili, bir çocuğu olan milletvekili kendisiyle ilgili organını nasıl böyle açıkça konuşabilir, nasıl bundan yüzü kızarmaz, benim o zaman yüzüm kızardı, o zaman mahçup oldum.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir