Euro
10.1584
0.18%
Dolar
8.6672
0.24%
Altın
488.74
0.15%
Borsa
1.395
-1.75%
Bitcoin
384.508
-6.25%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hatay'da konuştu

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hatay'da konuştu

  Kılıçdaroğlu, çeşitli programlar için gittiği Hatay'da CHP'lilere seslendi, iktidar olabilmek için oy istedi.
  • 04.06.2016 - 17:13

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hatay da konuştu #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün dış politikalarımızı Türkiye'nin çıkarları üzerine inşa edeceğiz. Hiç kimse kaybetmeyecek herkes kazanacak. Lokantacı da kazanacak çiftçi de kazanacak sanayici de kazanacak kamyon şoförü de kazanacak. Herkes kazanacak, kul hakkı yiyenler kaybedecek, onun sözünü veriyorum." dedi.

  Kılıçdaroğlu, Hatay'daki programlarına bir otelde akademisyenlerle yaptığı basına kapalı görüşmelerle başladı.

  GEZİ'DE ÖLENLERİN AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

  Toplantı sonrasında Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert, Ali İsmail Korkmaz ve Ahmet Atakan'ın aileleriyle görüşen Kılıçdaroğlu, ardından Habib-i Neccar Camisi'ni ziyaret etti.

  Hatay Büyükşehir Belediyesi binasında CHP'li belediye başkanlarıyla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, ardından Antakya-Defne İçme Suyu inşaatının temel atma törenine katıldı.

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hatay da konuştu #2

  "SÖZ VERDİYSEK YERİNE GETİRİYORUZ"

  Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, Hatay'ın yıllardır içme suyu sorunu yaşadığını ve kendilerinin 2017 yılına kadar bu sorunu çözüme kavuşturacaklarını ifade etti.

  Kılıçdaroğlu, "Onlar yıllardır uğraşıyorlar ama biz söz veriyoruz saatinde dakikasında sözümüzü yerine getiriyoruz. Çünkü biz düşünüyoruz, halka yalan söylemiyoruz, halka saygılıyız. Her kuruşun hesabını veriyoruz. Ve söz verdiysek zamanında yerine getiriyoruz" dedi.

  Hatay'ın ne kadar önemli olduğunu bütün dünyanın bildiğini aktaran Kılıçdaroğlu, ancak dış politikada en büyük zararı çekenin de yine Hatay olduğunu savundu.

  "CHP'Lİ BAŞKAN YÖNETTİĞİ İÇİN HATAY KİLİS GİBİ OLMADI"

  Hatay'ın Kilis veya Gaziantep gibi olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

  "Neden olmadı? Çünkü Hatay'ı yöneten CHP'li belediye başkanları var. Dış politikada vatandaş düşünür, 'Dış politikada ne olacaktır, dış politikadır beni fazla ilgilendirmez' diye. Dış politika her vatandaşımızı yakından ilgilendiriyor. Bakın Hatay, tır filosu açısından Türkiye'nin ikinci büyük kentiydi, yüz binin üzerinde araç vardı araç sayısı düştü. Bakın görüyorsunuz pek çok tır yolun kenarında müşteri bekliyor. 'Nasıl satacağız, paramızı kazanacağız' diye. Tarım zarar gördü, turizm zarar gördü. Çiftçi bize soruyor, ne olur diyor. 'Dış politikayı düzeltin malımızı satalım' diyorlar. Turizmciler geliyor 'Ne olur dış politikayı düzeltin turist gelsin' diyorlar. Onlara sözüm söz CHP iktidarında bütün sorunlarınızı çözeceğiz."

  İktidar olduklarında sınır komşularıyla barış içinde yaşayacaklarının sözünü de veren Kılıçdaroğlu, felsefelerinin yurtta sulh cihanda sulh olduğunu vurguladı.

  "HİÇ KİMSE KAYBETMEYECEK HERKES KAZANACAK"

  Tüm dış politikaları dostluk temelinin üzerine inşa edeceklerini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Bütün dış politikalarımızı Türkiye'nin çıkarları üzerine inşa edeceğiz. Hiç kimse kaybetmeyecek herkes kazanacak. Lokantacı da kazanacak, çiftçi de kazanacak, sanayici de kazanacak, kamyon şoförü de kazanacak. Herkes kazanacak, kul hakkı yiyenler kaybedecek, onun sözünü veriyorum" diye konuştu.

  "İNSAN, ALLAH'IN YARATTIĞI EN DEĞERLİ VARLIK"

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hatay benim şahsi meselemdir" dediğini anımsatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

  "Diyorlar ya 'CHP ne yaptı, CHP ne yaptı?' Eğer sen tarihini bilmek ve öğrenmek istiyorsan gel Hatay'a kardeşim. Bir sor bakayım Hatay'a. Biz ülkemizi insanımızı seviyoruz, beraber birlikte yaşamak istiyoruz. Hiç kimsenin etnik kimliğini sorgulamadık, sorgulamayacağız. Hiç kimsenin inancını sorgulamadık sorgulamayacağız. Hiç kimsenin yaşam tarzını sorgulamadık, sorgulamayacağız. İnsanı, Allah'ın yarattığı en değerli varlık kabul edeceğiz ve diyeceğiz ki insan başımızın üstündedir, başımızın üstünde yeri vardır."

  Konuşmaların ardından Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Antakya-Defne İçme Suyu inşaatının temelini attı.

  KONVOYDA KAZA

  Açılış sonrası Kılıçdaroğlu, beraberindekilerle İskenderun ilçesine hareket etti. Konvoy halinde aynı yönde giden partililere ait iki otomobil, Belen ilçesi girişinde çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle aracın birinde çıkan küçük çaplı yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Araçlarda hasara neden olan kazada yaralanan olmadı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir