CHP Parti Meclisi'nde kavga çıktı
Ajanslar

CHP Parti Meclisi'nde kavga çıktı

CHP PM toplantısında oy birliği ile ön seçim şartı kaldırıldı. Yönetmelik “Son seçimin yapıldığı tarihi izleyen 1 Ekim günü başlayacak yasama yılı tamamlanmadan seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde PM, yüzde 15’lik kotaya bağlı kalmaksızın aday belirleyebilir” şeklinde düzenlendi. YSK bu değişikliğe onay vermezse ön seçim için 8 Eylül’de sandık kurulacak.

Kılıçdaroğlu PM’de ön seçimle gelen milletvekillerinin yeni aday listesinde yerlerini koruyacağı mesajını verdi. Kılıçdaroğlu’nun özellikle düşük oy farkıyla milletvekili çıkarılamayan iller başta olmak üzere “dengeleri” korumak için bazı değişiklik yapacağı belirtiliyor.

KILIÇDAROĞLU'NUN ÖNÜNDE YUMRUKLU KAVGA

Toplantıda Kahramanmaraş eski milletvekili PM üyesi Durdu Özbolat ile Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik arasında yumruklu bir kavga yaşandığı öğrenildi.

HDP'nin 'Türkiyelileşiyoruz' çıkışının CHP'de ciddi bir karşılık bulduğu biliniyor. CHP tabanının bir bölümü ve partililer ile milletvekillerinin bir kısmı HDP'ye sempatiyle bakıyor, hatta kimileri 'ailecek HDP'ye oy verdik' diyor.. İşte CHP Parti Meclisi'ndeki kavgayı ateşleyen gerekçe de HDP oldu..

CHP HDP FLÖRTÜNE TEPKİ GÖSTERDİLER

Daha önce CHP'li vekil Şafak Pavey'in Demirtaş'a 'Nasıl salladık ama' demesi, Kılıçdaroğlu'nun HDP ile koalisyon kurmak istemesi partideki bazı vekillerin tepkisine neden oldu, kendisine yönelik muhalefetin giderek büyümesine yol açtı..

KILIÇDAROĞLU: İLK KEZ BÖYLE BİR ŞEY GÖRDÜM

Kılıçdaroğlu’nun toplantıyı sinirli bir şekilde terk etmek istemesi kurmayları tarafından güçlükle engellendi.

Kılıçdaroğlu’nun tepkisini, “İlk defa böyle bir şeye şahit oluyorum. Her iki ismin yaptığı çocukluk. Artık neler olduğunu yarın gazetelerden okuruz” sözleriyle gösterdiği öğrenildi. Toplantının ilerleyen saatlerinde Özpolat’ın yaşananlardan dolayı PM’den özür dilediği, Özçelik’in de genel başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiği ancak istifasının Kılıçdaroğlu tarafından kabul edilmediği öğrenildi.

CHP'de HDP'ye oy verme tartışması

CHP Parti Meclisi'nde kavga çıktı