Euro
15.2957
0.16%
Dolar
13.5131
0.31%
Altın
795.91
0.29%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
477.433
-1.76%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C

  CHP'li başkan kadın partiliyi dövdü

  Sultanbeyli İlçe Örgütü'nün yemeğinde İlçe Başkanı Konuk ve arkadaşları, Kadın Kolları Başkanı'na saldırdı.
  • 26.06.2012 - 05:44
  CHP'li başkan kadın partiliyi dövdü

  CHP li başkan kadın partiliyi dövdü #1

  Ankara'nın Yenimahalle İlçesi'ndeki 'kadına dayak rezaleti''nin bir başka örneği bu kez İstanbul'un Sultanbeyli İlçesi'nde yaşandı. Sultanbeyli İlçe Örgütü'nün dayanışma yemeğine katılan partililer, bir anda yükselen çığlık sesleri yüzünden şoka girdi.

  PARTİYİ ELEŞTİRİNCE DARP EDİLDİ

  Gerçekgündem'in haberine göre , Çekmeköy'de düzenlenen dayanışma yemeğinde, CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Muharrem Konuk ile Kadın Kolları eski Başkanı Hatice Karaoğlu arasında tartışma çıktı. Hatice Karaoğlu'nun "Parti iyi gitmiyor, parti iyi yönetilmiyor" sözlerine, İlçe Başkanı Muharrem Konuk tepki gösterdi. Konuk, Kadın Kolları eski Başkanı Karaoğlu'na fiziki müdahalede bulundu. Konuk'un annesine saldırdığını gören oğlu duruma müdahale edince ortalık karıştı. Hatice Karaoğlu'nun oğlu da Muharrem Konuk'a yumruk attı.

  Bunun üzerine İlçe Başkanı Konuk'un arkadaşları anne - oğula vurmaya başladı. Tüm örgütün önünde yaşanan kavga, polisin yemeğin düzenlendiği restauranta çağrılmasıyla sona erdi. Polis, kavgaya karışan isimleri karakola götürerek ifadelerini aldı. Kavgaya karışan kişiler, pazar sabahı saat 03.00 sularında serbest bırakıldı.

  MATKAP: GEREĞİNİ YAPACAĞIM

  Bu arada, Sultanbeyli'de yaşanan rezalet üzerine konuştuğumuz CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihad Matkap ise "Olaydan haberim yoktu. Bana bilgi verilmedi. Hemen ilgilenecek ve gereğini yapacağım" dedi.

  YENİMAHALLE OLAYINA SORUŞTURMA YOK

  Ankara'nın Yenimahalle İlçesi'nde de CHP'li kadınlar parti binasında dayak yemiş, soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma daha sonra ise CHP yönetiminin isteği üzerine ört bas edilmişti. Soruşturma başlatan İl Disiplin Kurulu "Bu konu partimize zarar veriyor. Soruşturma kapatılmıştır" kararını vermişti.

  KILIÇDAROĞLU: KAVGA EDENİ ATARIM

  Bilindiği üzere, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bir süre önce yaptığı konuşmada, "Partide kavgaya izin vermem. Kavga edeni atarım" demişti. Sultanbeyli'deki olaydan sonra gözler Kılıçdaroğılu'na çevrildi.


  Görüş Bildir