CHP'li belediye başkanı Ak Parti'ye geçti

CHP'li belediye başkanı Ak Parti'ye geçti

29 MART 2009 tarihinde yapılan Yerel Seçimler'de, CHP'den Ordu'nun Gülyalı İlçesi Belediye Başkanı seçilen Talip Şen, AK Parti'ye geçti. Başkan Şen, "Benim AK Parti'ye geçme nedenim ilçemize daha fazla hizmet almak içindir" dedi.

DAHA FAZLA HİZMET İÇİN GEÇTİM

Gülyalı'da 2 bin 565 seçmenden 1315'inin oylarını alarak Gülyalı Belediye Başkanı seçilen CHP'li Talip Şen, aldığı ani bir kararla AK Parti'ye geçti. İlçesine daha fazla hizmet almak için parti değiştirdiğini söyleyen Şen, "Bu kararı almadan önce vatandaşlarımıza sorduk, kendi çevremizle konuyu enine boyuna değerlendirdik. Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki arkadaşlarıma en ufak bir kırgınlığım ve küskünlüğüm yok ama benim AK Parti'ye geçme nedenim, ilçemize daha fazla hizmet almak içindir. Bu düşünceyle bu kararı aldık. AK Parti çatısı altında vatandaşımıza daha fazla hizmet vereceğimizi düşündük" diye konuştu.

AK PARTİ'YE 240 OY FARK ATMIŞTI

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri'nde Gülyalı'da toplam 2 bin 565 seçmen 12 sandıkta oy kullanmıştı. En yakın rakibi AK Parti'ye 240 oy fark atan Talip Şen, Gülyalı Belediye Başkanı olarak seçilmişti. Seçimlerin sonunda CHP 1315, Ak Parti 1075, MHP 130, SP 41 ve BTP 4 oy almıştı.