CHP'li Çandar konser verdi

CHP'li Çandar konser verdi

Türk Halk Müziği sanatçısı ve CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarıyla sahne aldığı Muğla Üniversitesi'nde Ege türkülerini seslendirdi.

Çandar, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Anadolu Halk Türküleri'' konserinde Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları Semiha Derya Karadeniz, Metin Yakar, Mehmet Tükel Acar ve Emre Akyurt ile birlikte sahneye çıktı.

Ege türkülerinin seslendirildiği konserde, Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları ile Tolga Çandar'a, Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Yaylı Çalgılar Orkestrası eşlik etti.

Muğla Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, konserin ardından yaptığı konuşmada, amaçlarının halk ile üniversiteyi kaynaştırmak olduğunu belirterek, ''Bu gece söylediği Ege türküleriyle Çolga Çandar, bize çok güzel bir konser verdi. Konsere halkımızın yoğun ilgisi bizi mutlu etti'' dedi.

"SADECE TÜRKÜ SÖYLEMİYORUM.."

Tolga Çandar, etkinliğin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, insanların, kendisini siyasi kimliğinin yanı sıra söylediği Ege türküleriyle de tanıdığını belirterek, ''Meclis'e gireli yaklaşık 11 ay oldu. Meclis'teki çalışmaları ihmal etmiyorum ama kendimi anlamlı ve etkili hissettiğim yer sahne. Ben sahnede sadece türkü söylemiyorum, onlarla sohbet de ediyorum. O yüzden de bunu ihmal edemem. O yüzden zaman zaman konserlere gidiyorum. Bu arada, halkın bize verdiği görevi yapmaya gayret gösteriyoruz'' diye konuştu.

"ROZETİMİ BIRAKIR SAHNEYE ÇIKARIM"

Kendisi gibi milletvekili olan Sebahat Akkiraz'ın da sanatçı kimliğiyle tanındığına dikkati çeken Çandar, konserlerde sahne almalarının Meclis'te nasıl karşılandığı yönündeki soruya da şöyle yanıt verdi:

''Sabahat hanım ve ben istesek de türkü söylemekten vazgeçemiyoruz. Anadolu'daki parti örgütlerimiz bir etkinlik yapıyor ve mutlaka bizi çağırıyor, 'nasıl olsa milletvekillerimiz' diye. Biz bazen bu konserlere genel merkezimizin görevlendirmesiyle gidiyoruz. Solo konserlerimde sahneye, milletvekili rozetimi çıkartarak çıkıyorum. Bugün ise hem kentimin milletvekili hem de sanatçısı olarak burada bulunuyorum. Sahneye de Türk Halk Müziği sanatçısı ve CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar olarak çıktım.''