Petrol
96.5
-0.16%
Euro
18.2928
-0.03%
Dolar
17.9445
-0.03%
Altın
1.03
-0.09%
Borsa
2795
-1.59%
Bitcoin
429.416
2.71%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  CHP'li Gamze Akkuş İlgezdi'nin zirve tırmanışı

  CHP'li Gamze Akkuş İlgezdi'nin zirve tırmanışı

  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin, İstanbul'dan CHP milletvekili seçilen eşi Gamze Akkuş İlgezdi, 5 yılda zirveye tırmandı.
  • Detay Haber
  • 03.07.2015 - 02:06

  CHP li Gamze Akkuş İlgezdi nin zirve tırmanışı #1

  Müzik albümü de olan diş hekimi Gamze Akkuş İlgezdi, Battal İlgezdi ile evlenmesiyle başlayan yükselişini milletvekiliğiyle taçlandırdı.

  ÖN SEÇİMDEN BİRİNCİ ÇIKTI

  İstanbul 1. Bölge’de yapılan ön seçimde Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin, diş hekim eşi Gamze Akkuş İlgezdi 25 bin 520 oy alarak birinci çıkmış, CHP kulislerinde “İlgezdi eşinden dolayı mı yoksa örgüt içinde çok mesai harcadığı için mi ön seçimden çıkmayı başardı?” sorusu polemik konusu olmuştu. CHP'li bazı çevreler, İlgezidi’nin seçimden birinci çıkması sürpriz olarak yorumlarken, bazıları ise ön seçim öncesi yaptığı harcama ve kampanyası nedeniyle ‘beklenen bir şeydi’ diye değerlendirmişti.

  CHP li Gamze Akkuş İlgezdi nin zirve tırmanışı #2

  YILDIZI EVLİLİĞİYLE PARLADI

  Ancak bir gerçek var ki diş hekimi Gamze Akkuş İlgezdi’nin yıldızı, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile evlenmesiyle parladı, atamaları ve yaptığı icraatlar çok konuşuldu ve önceki gün de ön seçimde birinci çıkarak Meclis’in yolu açıldı. Böylece 5 yılda zirveye tırmanarak büyük bir başarıya imza attı.

  Marmara Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olan Gamze Akkuş İlgezdi’nin ilk görev yeri  SSK Okmeydanı Hastanesi oldu. Aynı hastanenin başhekim yardımcılığı görevini de yürüten Gamze Akkuş İlgezdi,  18 yıl çalıştığı Okmeydanı SSK Hastanesi’nden, 2009’da İçişleri Bakanlığı kadrosuna geçti.

  BELEDİYEYE ATANMASI TARTIŞMA YARATMIŞTI

  Ataşehir’in ilçe olması sonrası 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde belediye başkanlığını CHP’nin adayı olan Battal İlgezdi kazandı.  Battal İlgezdi aynı zamanda Gamze Akkuş’unda nişanlısıydı. Gamze Akkuş İlgezdi’nin adı ilk olarak o günlerde gündeme geldi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi  bir hafta sonra evleneceği Gamze Akkuş’u  belediyenin Sağlık İşleri ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak atadı. ‘Düğün hediyesi’ olarak yorumlanan bu atama tartışma konusu oldu.

  BAYKAL VE KILIÇDAROĞLU NİKÂH ŞAHİDİ OLDU

  Görkemli bir düğünle evlenen Akkuş ve İlgezdi çiftin nikâh şahitliğini dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile, Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Gamze Akkuş İlgezdi tartışmalar üzerine müdürlük görevinden istifa etti. Ancak belediyeden ayrılmadı. İlçede sosyal faaliyetlere katıldı ve Ataşehir Belediyesi Sosyal ve Kültür Koordinatörü olarak görevini sürdürdü. Bu görevinden ise milletvekili aday adayı olunca istifa etti.

  "GELECEK DİYE" ADLI ALBÜMÜ VAR

  "Gelecek Diye..." adlı bir müzik albümü de bulunan İlgezdi aynı zamanda,  MÜYOBİR üyesi ve Sosyal Dönüşüm Vakfı Girişimi sözcüsü. Gamze İlgezdi, 2011 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde başladığı Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’ndeki Yüksek Lisansını 2013 yılında bitirdi. Şimdi ise aynı konuda doktora yapıyor.

  CHP'li Gamze Akkuş İlgezdi'nin Attın Ateşlere şarkısı

  Gamze Akkuş İlgezdi Yemin Töreni

  CHP li Gamze Akkuş İlgezdi nin zirve tırmanışı #3

  CHP li Gamze Akkuş İlgezdi nin zirve tırmanışı #4

  CHP li Gamze Akkuş İlgezdi nin zirve tırmanışı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir