CHP'li Şimşek: Biz bu partinin mal sahibiyiz

CHP'li Şimşek: Biz bu partinin mal sahibiyiz

CHP'de olağanüstü kurultayın toplanması için imza verenlerin Ulus'taki Atalay Oteli'nde basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından eski CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

CHP'YE YAKIŞMIYOR

Kurultayda yaşananların ''CHP anlayışına ve parti tarihine yakışmadığını'' ifade eden Şimşek, imza sayısı belirtilmeden kurultayın toplandığını öne sürdü.

Afişlerde bugünkü kurultaya ilişkin ''Demokrasi şöleni'' ifadesinin yer aldığını anımsatan Şimşek, ''Demokrasi şölenini, hukuksuzluk şölenine çevirdiler. Bugünkü kurultay, bir tüzük kurultayı değildir, bir tüzüksavar kurultayıdır'' dedi.

BİZ BU PARTİNİN MAL SAHİBİYİZ

Şimşek, şunları söyledi:

''Biz bu partinin mal sahibiyiz. Bugün bu kurultayı yapan anlayış kiracıdır. Kiracılar çıkıp gidecektir, mal sahipleri arsalarına, binalarına sahip çıkacaktır. Bu duyguyla yaptığımız değerlendirmelerde yarın kurultaya katılacağız. Buradaki sayısal yapı önemli değil. Siyaseten duruşumuzu ve gelecekte CHP'yi cemaatlere, tarikatlara, liboşlara, ikinci cumhuriyetçilere teslim etmeyeceğimizin işareti ve belgesi olarak yarın orada olacağız. Duruşumuz, CHP'deki yarınların tarihi olacaktır.''

Toplantıya, eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Mersin Milletvekili İsa Gök de katıldı.