CHP'li Toprak: Türkiye zor bir süreçten geçiyor

CHP'li Toprak: Türkiye zor bir süreçten geçiyor

CHP Samsun İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Toprak, Türkiye-Suriye sınırında yaşanan gelişmelere ilişkin, ''Türkiye zor bir süreçten geçiyor'' ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU GÖRDÜĞÜ TEHLİKEYİ AÇIKLASIN

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Çin'den apar topar geldiğine dikkati çeken Toprak, ''Dışişleri Bakanımız, gördüğü bu önemli tehlikenin ne olduğunu bize açıklaması lazım. Orada yapılan şeyin Türkiye'ye bir sonraki adım olarak sıçramayacağını, bize değerli yetkililer söyleyebilirler mi?'' diye konuştu.

TAŞERON OLMAYALIM

ABD ve bazı Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin Suriye'yi parçalamak istediğini iddia eden Toprak, ''Tıpkı Irak'ta olduğu gibi... Ama bizim endişemiz bir sonraki adımda aynı emellerin ülkemiz üzerinde de oynanacağı noktasındadır. Biz başka devletlerin taşeronu, kuryesi olmayalım'' şeklinde konuştu.

YAPAY BİR DEVLET KURULUYOR

Türkiye'nin eliyle Kürdistan devletinin kurulmak istendiğini ileri süren Toprak, şunları kaydetti:

''Türkiye'nin Kürtlerine faydası olmayan bir yapay devlet kuruluyor. Birinci adım Irak, ikinci adım Suriye, üçüncü adım Türkiye. Herkes aklını başına almalı. Dış politikada kötü gidiyoruz. Suriye olayı bir bataklık, girersek çıkamayız.''