CHP'ye en sert tepki Kemal Anadol'dan

CHP'ye en sert tepki Kemal Anadol'dan

Örgütten arkadaşlar diye bahsetmesi ve 3-5 genç diyerek şirin göstermeye çalıştığı iddia edilen Hüseyin Aygün'e yönelik değerlendirmelerde bulunan partinin eski ağır toplarından Kemal Anadol, CHP milletvekili Aygün'ün bu açıklaması sonrasında parti yönetimini istifaya davet etti.

CHP Grup Başkanvekilliği de yapan partinin eski ağır toplarından CHP İzmir eski Milletvekili Kemal Anadol , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetimi istifaya davet etti. Terör örgütü tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılması sonrasında yaptığı açıklamaların yankıları devam ediyor. CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, terör örgütünün propagandasını yapmakla eleştirilirken en ağır tepki yine CHP içinden geldi.

CHP'Yİ TOPYEKÜN İSTİFAYA DAVET ETTİ

CHP eski grup başkanvekili ve eski İzmir milletvekili Kemal Anadol yaptığı açıklamada parti yönetimine çok sert tepki gösterdi. Anadol şöyle dedi: "Benim askerime kursun sıkan şerefsizlere 'arkadaşlar' ifadesini kullanan bir milletvekili başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve ülkemizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet Halk Partisini topyekün istifa ya davet ediyoruz. Terörist benim arkadaşım olamaz. Benim askerime kurşun sıkan şerefsiz benim arkadaşım olamaz. Ulu önder tarafından kurulan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı dahil olmak üzere, yönetimi istifaya davet ediyoruz. Çok acilen genel kurulun toplanması gerektiğini duyuruyoruz."