Cumhurbaşkanı Erdoğan yetiştiricilere müjdeyi verdi
Haber Merkezi

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Van Beşyol Meydanı'nda düzenlediği mitinge katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Vanlılara seslendi.

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla yeni bir destek programını hayata geçireceklerini söyleyen Erdoğan, "Önümüzdeki yıldan itibaren dişi kuzu ve oğlaklardan damızlık olarak sürüye katılan her bir hayvan için 100 lira destekleme ödemesi yapmaya başlayacağız. Yeni projemizle küçükbaş hayvan varlığını 84 milyona yükseltmeyi, kişi başına da en az bir küçükbaş hayvan yetiştirilmesini hedefliyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yetiştiricilere müjdeyi verdi

"DEPREMİN OLDUĞU GECE ERCİŞ'E GELDİM"

Konuşmasında Van'da meydana gelen büyük depremi hatırlatan Erdoğan, "Van'la aramıza kimseyi sokmadık, sokmayız. Bizim aramızda kalpten kalbe giden yolu ancak yüreği bu şehir için çarpanlar görebilir. Milleti kimi zaman sağcı-solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt diyerek kavga ettirmeye çalıştı. Bu uğurda nice gençler toprağa düştü. Sonuçta ne oldu. Van deprem yıkıntıları altında inlerken, bunlar kendi senaryolarını sahnelemenin peşindeydi. Ben depremin olduğu gece Erciş'e geldim. Bu terör örgütünün arkasında olanlar neredeydi? Biz dertliydik. Onun için bakanlarımla buraya geldik. Van'ı kendi halimize bırakamazdık." dedi.

Erdoğan'dan küçükbaş hayvan yetiştiricilerine destek müjdesi VİDEO

Cumhurbaşkanı Erdoğan yetiştiricilere müjdeyi verdi

"TAKİP ETMEZSEK BAHARLARIMIZI KIŞA ÇEVİRECEKLER"

Terör örgütünün Van'da birçok saldırıya imza attığını dile getiren Erdoğan, "Bundan 3-4 yıl önce benzer işlere kalkıştılar. Çukurlar kazdılar. Bitişik nizam evleri tünellerle bağladılar. İnsanlarımızın mahremlerine girdiler. 'Masumların kanı aksın da onlar üzerinden propaganda yapalım' diye herkesi kullandılar. Van bu vahşeti geçmişten beri iyi bilir. 1995'te Gürpınar'da 12 kişi hunharca bunlar öldürüldü. 1996'da Tatvan'da vatandaşlarımızı, bunlar katletti. Servis aracına bombalı saldırıyı bunlar yaptı. Bu teröristler inlerine kıstırıp yok etmiş olmazsak, her gün masum insanlarımızın kanını dökecekler. Sınır ötesinde bunları takip etmezsek, baharlarımızı kışa çevirecekler." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yetiştiricilere müjdeyi verdi

"HİÇBİR ŞEYİN GİZLİ KALMASI MÜMKÜN DEĞİL"

Ülke demokrasisini yasaklardan, baskılardan ve zulümlerden kurtardıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı, "Niye Cudi'ye, Gabar'a, Tendürek'e, Kandil'e girdik? Benim halkımı rahatsız etmesinler diye. 13-14-15-16 yaşındaki kızlarımızı Kandil'e kaçıranlar bunlar değil mi? Diyarbakır Belediyesi önünde haftalarca ağlayan analar benim Kürt annelerim değil mi? Biz de bunları adım adım takip ettik, o günler geride kaldı. Biz ülkemizdeki tüm kesimler gibi geri kalmışlık ve hak, özgürlük sorunlarını çözmek için çalıştık. Reformları, her türlü riski göze alarak hayata geçirdik. CHP'nin kangrene çevirdiği pek çok meseleyi, yoluna koyduk. Ülkemiz demokrasisini yasaklardan, baskılardan, zulümlerden kurtardık. Türkiye hukuk devletidir ve hak arama yolları açıktır. Ülkemiz artık hiç kimsenin bu konuları istismar etmeyeceği olgunluk seviyesine gelmiştir. Hiçbir şeyin gizli saklı kalması mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yetiştiricilere müjdeyi verdi

VAN'DAN İLAN ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Van'dan ilan ediyorum; bir daha hiçbir güç Türkiye'yi terör örgütlerinin cirit attığı bir ülke haline getiremeyecektir. Bir daha hiçbir güç, Türkiye'yi anaların ağladığı bir ülke haline getiremeyecektir. Bir daha hiçbir güç, Türkiye'yi herkesin birbirine kem gözle baktığı, şüphe ettiği ülke haline dönüştüremeyecektir. Türkiye sadece birliği, beraberliği, kardeşliği konuşacak. Biz birbirimizi ne Türk ne Kürt, ne Alevi ne Sünni olduğumuz için değil, birbirimizi sadece ve sadece Allah için seveceğiz. Bundan başkası olabilir mi? Biz yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan yetiştiricilere müjdeyi verdi

"DOĞUDA BAŞKA BATIDA BAŞKA"

"31 Mart'ta sadece belediye başkanlarını değil, evlatlarımıza nasıl bir ülke bırakacağımızın da kararını vereceğiz." diyen Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ülkemizin kalkınmasına vurduğu darbeyle bilinen bu zihniyetlerin ittifakıyla geleceğe ulaşamayız. Bu öyle bir ittifak ki milletin karşısında bir araya gelemiyorlar. Van'da, İstanbul'da, Diyarbakır'da başka konuşuyor, başka davranıyor. Tıpkı bukalemun gibi. Doğuda başka batıda başka kılığa giriyorlar. Sadece yıkmayı vadediyorlar, yapmayı değil."

Cumhurbaşkanı Erdoğan yetiştiricilere müjdeyi verdi

KİŞİ BAŞINA EN AZ BİR KÜÇÜKBAŞ

Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla yeni bir destek programını hayata geçireceklerinin müjdesini veren Erdoğan, "Halen küçükbaş damızlıklar için hayvan başına 25 lira destek ödemesi yapılıyor. Buna ilave olarak, önümüzdeki yıldan itibaren dişi kuzu ve oğlaklardan damızlık olarak sürüye katılan her bir hayvan için 100 lira destekleme ödemesi yapmaya başlayacağız. Yeni projemizle küçükbaş hayvan varlığını 84 milyona yükseltmeyi, kişi başına da en az bir küçükbaş hayvan yetiştirilmesini hedefliyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yetiştiricilere müjdeyi verdi