Petrol
93.66
0.01%
Euro
18.2894
0.07%
Dolar
17.9497
0.01%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.918
-1.71%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  Deniz Baykal'dan Gülen'e selam

  CHP'li Baykal, Türkçe Olimpiyatlarına mesaj göndererek, Gülen'e de selamlarını iletti.
  • 10.06.2012 - 13:39
  Deniz Baykal'dan Gülen'e selam

  Deniz Baykal dan Gülen e selam #1

  Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları etkinliklerine gönderdiği mesajda 'Bu güzellikleri tasavvur eden, hayata geçiren herkese bir kez daha şükranlarımı sunuyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum' dedi.

  GÜLEN'E SELAMLARINI İLETTİ

  Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları etkinliklerine gönderdiği mesajda, ''Bu büyük buluşmayı, kendimizi dünyaya anlatma gayretlerinin güzel sonuçlarını paylaşma, şevk ve heyecanımızı arttırma vesilesi olarak değerlendirirken aynı zamanda kendimizi öncelikle birbirimize doğru anlatmanın, bunun için de birbirimizi özellikle doğru anlamanın artık ertelenemez bir zorunluluk haline geldiğini de düşünmeliyiz. Başkalarına ulaşalım ama birbirimizden de kopmayalım. Kendimizi başkalarına sevdirelim ama biz de birbirimizden nefret etmeyelim. Kin, nefret ve husumetin acısını en derinden yaşamış bir millet olarak, bari biz birbirimize kin, nefret ve husumetle yaklaşmayalım'' ifadelerine yer verdi.

  Mağdur ve mazlum sarmalının kısır döngüsüne tutsak olmaktan çıkılması gerektiğini belirten Baykal, şunları kaydetti:

  ''İntikam duygusunun yerine hoşgörü, gururun yerine alçak gönüllülük anlayışını koymanın zamandır. Kendi benliğimizin çevresini kuşatan kalın suçlama duvarlarını aşıp, bir iç-yolculukla manevi hicret yaparak başka insanlarımızın gönlüne ulaşıp, onları kucaklamanın tam zamanıdır. Böylesine büyük bir yolculukta yolumuzu aydınlatacak rehber hiç kuşku yok ki hukuk ve adalet olmalıdır. Hiç şüphe yok ki Türkçemizi ve Türk kültürünü dünyanın en ücra yörelerine kadar tanıtabilmek ve öğretebilmek için yüksek fedakarlıklarla ortaya konulan gayretin ve başarılan hizmetin büyük bir anlamı ve büyük bir değeri vardır. Bu gayret ve hizmete ilham, emek ve destek verenleri şükranla anmak hepimiz için bir vicdan borcudur. Bugün bu etkinlikte sergilenen kucaklaşmanın en kısa zamanda kendi içimizde de bir büyük kucaklaşma ve bütünleşme olarak gerçekleştiğini görebilmek umuduyla, bu güzellikleri tasavvur eden, hayata geçiren herkese bir kez daha şükranlarımı sunuyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.''


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir