Devlet Bahçeli'nin Kütahya mitingi konuşması

MHP Lideri Bahçeli, Kütahya'da yaptığı açıklamalarında, Başbakan Erdoğan'ın Facebook ve Youtube'a yapacağı kısıtlamayı eleştirerek, ' Facebook'ta Recep ve Bilal dizileri ortaya çıkınca mı aklına geldi yasaklamak? Hani diziler biter ya.. sen de öyle biteceksin Erdoğan' dedi.

Devlet Bahçeli'nin Kütahya mitingi konuşması

Devlet Bahçeli'nin konuşmasının satır başları;

'BU SÜREÇ ÇOK ÖNEMLİDİR'

"30 Mart seçimleri önemli bir seçim olmuştur. Önümüzde ccumhurbaşkanlığı seçimleri var. Demekki bu süreç çok önemlidir. 12 yıldır hükümeti Ak Parti'nin yönetmesi, Türkiye'yi iç ve dış tehditlere karşı savunmasız bırakmıştır.

'EN SON SÖZ BİZİMDİR'

Bizim düşüncemiz odur ki, 11 yılda, açlık, asayişizlik artmıştır. Demokratik açılım Türkiye'nin ihanet açılımı olarak tarihe düşecektir. Suriye'de iç savaş başlamış, 130 bin insan hayatını kaybetmiş, 2 milyona yakın insan Suriye'yi terk etmiş, 700 bini Türkiye'ye yerleşmiştir. Bölünme dönemi 11 yıllık iktidrada döneminde başlamıştır. Kürt kökenli kardeşlerimiz bizim bin yıllık kardeşliğimiz var. Şimdi kalkıp bu ihanet yolculuğunda bunları onlara vermeyiz. En son söz bizimdir. Türkiye'yi kimseye vermeyeceğiz.

'DİZİLER BİTER YA SEN DE ÖYLE BİTECEKSİN ERDOĞAN'

Şimdi Twitter, Facebook, Youtube'a takıldı. Facebook'ta Recep ve oğlu Bilal dizileri ortaya çıkınca mı geldi aklına yasaklamak? Televizyonlarda hani diziler biter ya... 30 Mart seçimlerinde sen de biteceksin Recep Tayyip Erdoğan.

'BAKANLARA RÜŞVET VERİYOR'

Kürt kökenli kardeşlerimizi kimseye yedirtmeyiz. Ne bir karış toprak veririz, ne de tek bir insanı veririz. Medya her yönüyle senin emrine girmiş. Bir medya patronu hüngür hüngür ağlıyor. Bu ne demektir! Açlık sınırının altında milyonlar var. Güneydoğu Anadolu'da yıllarca mücadele eden emekli astsubaylar açlık eylemi yapıyor. 17 aralık yolsuzluk ve rüşvetin sorgulandığı gündür. 81 gün oldu, 17 Aralık'tan bu yana. Yolsuzluğun üstü örtülmeye çalışılıyor. Benim için düzenlenmiş operaszon diyor. Bunların hepsi korku. Bunların göbeğinde duruyorlar. 41 kişi tutuklanmış. İş adamları var, AKP'nin yandaşı. Bir de İran'dan gelen ne idüğü belirsiz bir uşak var. Bakanlara rüşvet veriyor.

'HELİKOPTERLE 3 GÜNDE 3 İLİ DOLAŞIYORSUN'

İran'ın menfatine kara para aklıyor. Çocuğu kalkıp bir ayakkabı aldınız, çocuk ogün ayakkabıyı giymez. Ertesi gün giyer. Alayımız bunu yapmadık mı? Bunların aklına ayakkabı kutusuna 4.5 milyon dolar koymak gelmiş. 40 gün sonra tahliye edildi. Kimisine haşhaşi diyor. Sanki kendisi sütten çıkmış ak kaşık. dün 4 gazeteci ile televizyonda konuşuyor. Bu arada da, çok çalışıyorsunuz, gece gündüz nasıl çalışıyorsunuz, nasıl besleniyorsunuz? diye soruyorlar. Başbakan bir yere uçakla, helikopterle gidiyor. 3 günde 3 ili dolaşıyorsun. Kütahya'ya Eskişehir'i ekliyorlar. Ucu görünmüyor gibi görünüyor."