Petrol
85.47
3.15%
Euro
17.763
0.16%
Dolar
18.4801
0.03%
Altın
973.95
1.14%
Borsa
3295
1.08%
Bitcoin
374.682
4.84%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C
  Emine Ülker Tarhan'dan yeni parti sinyali

  Emine Ülker Tarhan'dan yeni parti sinyali

  CHP'den istifasının ardından suskunluğunu bozan Emine Ülker Tarhan, "Tıpış tıpış oy vermek istemeyenlerin bir seçeneği olması gerekir." dedi.
  • 03.11.2014 - 15:31

  tarhan

  CHP’den istifa eden Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, Meclis’te bir basın toplantısı düzenledi. İstifasının ardından ilk kez konuşan Tarhan, CHP'nin artık zindana dönüştüğünü, kendisiyle aynı hissi yaşayan fakat ses çıkartmayan çok sayıda kişiyi bırakmak pahasına partiden ayrıldığını söyledi.

  TIPIŞ TIPIŞ OY VERMEK İSTEMEYENLERE ALTERNATİF

  Konuşmasında yeni parti sinyali de veren Tarhan, "Eğer dünya üzerinde iyi yoksa, onu icad etmek gerekir" diyerek, "Mecliste temsil edilmediğine inanan gençlerin, kadınların, erkeklerin, tıpış tıpış oy vermek istemeyenlerin bir seçeneği olması gerekir. Eminim demokrasiye inanan, yüzde on barajını anlamsız bulan herkes bu çabayı destekleyecektir. Çünkü içinde ifade özgürlüğü ve temsil edilme arzusu olan bir taleptir bu. Bu girişime karşı değerlendirmeler, demokrasiye bakışı da ortaya koyacaktır kuşkusuz." açıklamasında bulundu.

  ÖKSÜZ KALMIŞ DAVAYI YENİDEN İNŞA EDECEĞİM

  Devamında "Bir hedefim var ki; o da öksüz kalmış bir davayı yeniden inşa etmek" diyen Emine Ülker Tarhan, sözlerini, "Dizleri üzerinde yaşamaktansa, ayakları üzerinde ölmek iyidir. Doğru bildiğini söyleyip, ruhunu kurtarmak iyidir" ifadeleriyle tamamladı.

  Emine Ülker Tarhan dan yeni parti sinyali #2


  Görüş Bildir