Petrol
109.28
-1.35%
Euro
17.0701
0.20%
Dolar
15.9894
0.40%
Altın
951.2
0.25%
Borsa
2381
0.00%
Bitcoin
473.705
-3.29%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C
  Erdoğan İslam ülkesi liderlerine seslendi

  Erdoğan İslam ülkesi liderlerine seslendi

  Erdoğan, "Her zaman ifade ettiğim gibi benim dinim Sünnilik de değildir Şiilik de değildir, benim dinim İslam'dır" diye konuştu.
  • AA
  • 14.04.2016 - 14:47

  Erdoğan İslam ülkesi liderlerine seslendi #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 13. İslam Zirvesi'nin dünyadaki tüm Müslümanların ve insanlığın huzuruna, güvenliğine, refahına herkes için hayırlı bir geleceğe vesile olmasını temennisinde bulunarak, "Bu temennilere, bu duaya her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu günlerden geçiyoruz." dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adalet ve Barış İçin Birlik ve Dayanışma" temasıyla İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen 13. İslam Zirvesi'nin açılış oturumunda konuştu.

  Erdoğan, katılımcılara "Türkiye'ye ve İstanbulumuza hoş geldiniz. İİT 13. İslam Zirvesi vesilesiyle sizleri ülkemizde misafir etmekten duyduğum memnuniyeti özellikle ifade etmek istiyorum." diyerek seslendi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Benim dinim İslam'dır VİDEO

  "BENİM DİNİM İSLAM'DIR

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  "İİT 13. İslam Zirvesi toplantımızın dünyadaki tüm Müslümanların ve insanlığın huzuruna, güvenliğine, refahına hepimiz için hayırlı bir geleceğe vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Bu temennilere, bu duaya her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu günlerden geçiyoruz. Zirve toplantımızın temasını oluşturan 'adalet' ve 'barış' kavramlarının içini doldurmakta, bunları müşahhas hale getirmekte acele etmeliyiz. Çünkü dünyanın dört bir yanından mağdurların, mazlumların çığlıkları yükseliyor. Maktullerin yürek parçalayan görüntüleri geliyor. Maalesef bu çığlıkların ve görüntülerin kahir ekseriyeti Müslümanlara aittir. İslam dünyası şu an yüzünü İstanbul'a, bu zirveye dönerek, buradan çıkacak güzel haberlere kulak açtığını, kulak verdiğini görüyorum, buna inanıyorum. Müslümanlar olarak üstesinden gelmemiz gereken sorunların başında mezhepçilik fitnesi geliyor, ırkçılık fitnesi geliyor. Her zaman ifade ettiğim gibi benim dinim Sünnilik de değildir Şiilik de değildir, benim dinim İslam'dır. Ben tıpkı 1 milyar 700 milyon kardeşim gibi sadece ve sadece bir Müslümanım. Diğer tüm farklılıklar bu inancımın, bu sıfatımın gerisindedir."

  Erdoğan İslam ülkesi liderlerine seslendi #2

  "TERÖR ÖRGÜTLERİ MUKEDDES DİNİN TEMSİLCİLERİ OLAMAZ"

  Erdoğan, Müslümanlar olarak Peygamberin Veda Hutbesi'nde ifade ettiği "Müslüman Müslüman'ın kardeşidir. Bir Müslüman'a kardeşinin kanı da malı da helal olmaz" emrine kulak verilmezse, yaşanan acıların asla dinmeyeceğini belirterek, "Sözüm ona İslam adına, Müslümanlık adına her gün mazlumlara saldıran, onların canlarına kasteden, mallarını yağmalayan terör örgütleri asla bu mukaddes dinin temsilcisi olamaz." vurgusunu yaptı.

  İslamiyet'in barış ve sulh dini, Hz. Muhammed'in de "barış elçisi" olduğunu belirten Erdoğan, Allah'ın adaleti, iyiliği, doğruluğu ve yardımlaşmayı emrettiğini, buna karşılık çirkin işleri, kötülüğü ve haksızlığı yasakladığını anlattı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu emirleri açıkça ihlal eden hiç kimsenin İslam adına hareket edemeyeceğini, Müslümanlara da faydalı olamayacağını söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir