Euro
9.7699
0.01%
Dolar
8.1098
0.03%
Altın
463.42
-0.09%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
463.494
0.38%
9ºC
İstanbul
Açık 9 C
  Erdoğan'dan asker ailelerine maaş müjdesi

  Erdoğan'dan asker ailelerine maaş müjdesi

  Başbakan Erdoğan yeni kanunlaşan düzenlemeler hakkında bilgi verdi.
  • 16.04.2013 - 12:16

  Erdoğan dan asker ailelerine maaş müjdesi #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan konuşmasında MHP ve CHP'ye yüklenirken, yapmış oldukları yeni düzenlemeler hakkında da bilgi verdi. Şehit yakınları, asker aileleri ve gazilerle ilgili yapılan düzenlemeleri anlatan Erdoğan, oğlu askerde olan ailelere de maaş müjdesi verdi.

  Erdoğan'dan asker ailelerine maaş müjdesi

  Erdoğan dan asker ailelerine maaş müjdesi #2

  İşte Erdoğan'ın o açıklamaları;

  "Biz şehit yakınlarının gazilerimizin ne kadar hassas, ne kadar duygu yüklü bir iklim içinde olduğunu biliyoruz. Muhalefetin sıkça yaptığı gibi bu iklimi asla istismar etmiyoruz. 10 yılı aşkın süre boyunca, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize hak ettikleri değeri vermek için çok sayıda düzenleme yaptık.

  DÜZENLEMELER KANUNLAŞTI

  Geçtiğimiz yıl aile ve sosyal politikalar bakanlığımız bünyesinde ilk defa şehit yakınları ve gaziler dairesi başkanlığı kurduk. 43 ayrı mevzuata dağılmış düzenlemeleri gözden geçirdik. Görüşmeler yaparak onlardan gelen talepleri dikkatle ele aldık ve geçen temmuzda bir dizi düzenlemeyi kanunlaştırdık.

  KILIÇDAROĞLU DÜZENLEMELERİ İYİ ANLASIN

  Yeni bir düzenlemeyi de bugünden itibaren başlatıyoruz. 12 Şubat'ta grup toplantımızda açıkladığımız düzenlemeleri maalesef CHP genel başkanı anlayamamış ve haftalarca gaf üzerine gaf yapmıştı. Kendisine, yapılan düzenlemeleri iyi incelemesini ve anlayarak açıklama yapmasını tavsiye ediyorum. Zaten çark sıfatını onun için koydular.

  İSTİHDAM HAKKI 2'YE ÇIKTI

  Terörle mücadele sırasında şehit olanların yakınları ile malul gazilerimizin birer istihdam hakkı bulunuyordu. Bu hakkı biliyorsunuz ikiye çıkardık. Şimdi ise TSK mensubu ve güvenlik görevlilerinden hayatını kaybedenlerin yakınlarına iki, malul olanlara ise bir istihdam hakkı getiriyoruz.

  Ayrıca vazife malulu kapsamında bulunanlara da bir istihdam hakkı getiriyoruz. Ayrıca bunlardan sosyal güvencesi olanların da maaş hakkından yararlanmasına imkan sağlıyoruz.

  MAAŞLAR ARTIRILACAK

  Örneğin Güngören saldırısında hayatını kaybeden kardeşlerimizin yakınlarına bir istihdam hakkı geliyor. Aynı zamanda Bingöl'deki kardeşimize. Bu arkadaşlarımızın sosyal güvenceleri olsun olmasını maaş hakkına kavuşuyor.

  Afyonkarahisar'daki o talihsiz patlamada şehit olan kardeşlerimizin yakınları sadece maaş alıyordu. Daha önce terörle mücadele kapsamında olanlara tanınmış olan, maaş artış imkanlarını şimdi tüm vazife malullerine sağlayacağız.

  OĞLU ASKERDE OLAN AİLEYE MAAŞ

  Evladı askerde olan ve ihtiyacı olana ailelere ayda 250 lira yardımda bulunacağız. Annesinin hesabına veya evliyse eşinin hesabına bu para yatırılacak."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir