Erdoğan'dan Şaron'un oğluna sert yanıt

Erdoğan'dan Şaron'un oğluna sert yanıt

Ariel Şaron'un binbaşı rütbesindeki küçük oğlu Gilad'ın Gazze ile ilgili sözlerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sert sözlerle yanıt verdi.

"BU İŞ ÇABUCAK BİTİRİLSİN"

"Beyrut Kasabı" lakabıyla anılan savaş suçlusu Şaron'un oğlu Gilad, İsrail gazetesi Jerusalem Post'a önceki gün gönderdiği yazıda, Gazze'de soykırım çağrısı yaptı. Gilad, yazısında şunları söyledi. Önce Gazze'nin girişindeki mahalleleri sonra da tüm Gazze'nin dümdüz edilmesini söyleyen Şaron, "Japonlar çabucak teslim olmadılar, Amerikalılar da Hiroşima ile durmadılar, Nagazaki'yi de vurdular. Gazze'de ne elektrik ne benzin ne de hareket eden bir araç kalmalı. Ondan sonra ateşkes isteyeceklerdir. Bu işin çabucak bitirilmesi gerekiyor" dedi.

ERDOĞAN'DAN SERT CEVAP

Gilad'ın bu sözlerine Başbakan Erdoğan'dan çok sert bir cevap geldi. Gilad'a makinaya bağlı yaşayan babasının durumunu hatırlatan Erdoğan, "Bugün Şaron'un oğlu bir yazı yazmış Gazze Hiroşima'ya çevirilsin. Şaron bana anlattı. Dünyada en çok zevk aldığım an Filistin'de tankların üzerinde olduğum andır. Buyurun şimdi kaç yıldır makineye bağlı yaşıyor ve bu köşe yazısını yazan oğlu Ehud Barak buraya geldiğinde dedim ki hiç görüştün mü? Görüştürmüyorlar dedi. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bir dafa böyle bir yazıyı yazmak insanlık suçudur. Aynen Hiroşima Nagazaki gibi olsun. Nerede uluslararası hukuk. Ülkemdeki avukatları hukukçuları göreve çağırıyorum. Bu adam bir savaş suçlusudur." dedi.

ERDOĞAN'DAN ŞARON'UN OĞLUNA SERT YANIT

Erdoğan'dan Şaron'un oğluna sert yanıt