Erzurum'da CHP'ye şafak operasyonu
DHA

chp

Sabah saat 05.30'da CHP'nin bulunduğu standa gelen  Erzurum Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, bayrak ve afişlerin sadece il ve ilçe yönetim merkezlerinin önünde asılabileceğini belirterek partililerden çevreye asılan bayrak ve afişlerin kaldırmasını istedi.

"BURADA OLMASAK BELKİ DE DORSEYİ ALIP GÖTÜRECEKLERDİ"

Bunun üzerine gelen CHP'nin Erzurum 1'inci sıra milletvekili adayı Gonca Aytaş, uygulamaya tepki gösterdi. Mesai saati beklenmeden zabıtaların standın yanına TIR dorsesini çekecek bir TIR'la gelmesinin anlamsız olduğunu ifade eden Gonca Aytaş, şöyle dedi;

"Sadece afişlerin kaldırılması için buraya gelen zabıta yanında dorseyi çekecek TIR'ı neden getiriyor? Ayrıca bu karar sabahın köründe uygulanır mı? Burada olmasak belki de dorseyi alıp götüreceklerdi. Ben bu yıl 4'üncü kez oyumu kullanacağım hiç bu kadar seçim havasından uzaklaştırılmış bir seçim görmedim. Mesai saatinin başlaması ile birlikte İlçe Seçim Kurulu'na gidip bilgi alacağım."

Erzurum'da CHP'ye şafak operasyonu

BAYRAK VE AFİŞLERİ KALDIRDI

Zabıta ekiplerinin isteği üzerine partililer seçim standının çevresine astıkları bayrak ve afişleri kaldırdı. Milletvekili adayı Aytaş ve partililer, zaman zaman zabıta ekipleri ile tartıştı.