Fatma Şahin: Cami ile okulu barıştırmalıyız

Fatma Şahin: Cami ile okulu barıştırmalıyız

Aile Bakanı Fatma Şahin , 'Cami ve okulu barıştırmak durumundayız. İkisinin de birbirinin tamamlayıcısı olduğunu artık yaşamak ve yaşatmak durumundayız' diye konuştu.

CAMİLER ÖNEMLİ BİR EĞİTİM KURUMU

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete giren Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi'ni ziyaret etti. Daha sonra Yeşilkent Camisi'nin açılış törenine katılan Şahin, buradaki konuşmasında, ramazan ayının önemine değinerek, ramazanın insana verdiği dersin ve mananın çok farklı olduğunu söyledi. Şahin, ölümün yalnızca hayatın sonu olmadığını, ebedi hayatta bu hayatın, yapılanların, yapılamayanların ve makamların hesabının sorulacağını vurguladı. Böyle bakıldığında camilerin önemli bir eğitim kurumu olduğunun anlaşılacağına değinen Şahin, camilerin aynı Allah'a el açılan ve safların sıklaştığı bir mekan olduğunu dile getirdi. Bütün mananın burada geçtiğini ve gerekli feyzin burada alınması gerektiğini dile getiren Şahin, şöyle devam etti:

'Zenginliğin, fakirliğin bir statü olmadığını, burada önemli olan şeyin takva olduğunu ve takvanın da gereğinin ne olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Biz bu manada camilerimizin ihtiyaçları giderme bakamında çok öneli kurumlar olduğunu biliyoruz. Okul yaptırma gibi cami yaptırmada da hayırseverlerimizin ne kadar hayırda yarıştığını görüyoruz' diye konuştu.

YÜKSEK AHLAKLI BİR NESİL YETİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ

Hayatın bir sınav olduğunu ifade eden Şahin, insanlık için verilenlerin bir şey eksiltmediğini aksine manen de artırdığını belirtti. 'Bugün modern ve çağdaş dünya, kendi sorunlarını çözemiyorsa, çarenin nerede olduğu belli' diyen Şahin, şunları kaydetti: 'O yüzden okullarımızda çocuklarımızı yetiştireceğiz. Teknolojiyi, bilgiyi en son noktaya taşıyacağız. Ama beraberinde yüksek ahlaklı bir nesli de yetiştirmek durumundayız. Cami ve okulu barıştırmak durumundayız. İkisinin birbirinin tamamlayıcısı olduğunu artık yaşamak ve yaşatmak durumundayız.'

Şahin, caminin yapımında emeği geçen herkese de teşekkür etti. Beraberindekilerle caminin açılış kurdelesini kesen Bakan Şahin , daha sonra camiyi gezdi.