Fikri Işık: Bu ülke Yeniçeri Ocağı'nı kapatmış bir ülke

Fikri Işık: Bu ülke Yeniçeri Ocağı'nı kapatmış bir ülke

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta'nın kızının nikah törenine katıldı. Burada nikah şahidi olan Işık, genç çiftlere evlilik cüzdanlarını verdi.

Fikri Işık: Bu ülke Yeniçeri Ocağı'nı kapatmış bir ülke

SEÇİMLERDE MÜHRÜN İNSANLARIN ELLERİNDE OLDUĞUNU BELİRTTİ

Ardından Aksaray'ın Ortaköy ilçesindeki seçim bürosunu ziyaret eden Işık, burada yaptığı konuşmada, 15 gün sonraki seçimlerde mührün insanların ellerinde olacağını belirterek, vatandaşın vereceği oylarla birilerine kırmızı kart göstereceklerini söyledi.

"MİLLETİN DIŞINDA HİÇBİR GÜÇ TANIMIYORUZ"

Bakan Işık, “Milletten sandıkta alamadığı yetkiyi kumpaslar kurarak, montaj kasetler üreterek, siyasetin ahlakından dışarı çıkarak, gizli kameralarla, şunlarla bunlarla elde etmeye çalışıyorlar. Bir tek şeye inanırız. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin başkanlık kürsüsünün arkasında yazan ‘Hakimiyet, Kayıtsız Şartsız Milletindir'. Bu milletin dışında, hakimiyeti kullanacak hiçbir güç tanımıyoruz, tanımayacağız” şeklinde konuştu.

"BU ÜLKE YENİÇERİ OCAĞI'NI KAPATMIŞ BİR ÜLKEDİR"

Paralel yapı ile ilgili de açıklama yapan Bakan Işık, "Samimiyetle altta, tabanda Ortaköy'den kalkmış, dünyanın öbür ucuna gitmiş öğretmenlik yapan kardeşlerimiz bizim kardeşlerimizdir. Paralel yapı dediğimiz zaman onları kastetmiyoruz. Paralel yapı dediğimiz zaman bunların, bu emeklerini küresel güç odaklarına ciro eden bir çeteden bahsediyoruz. Paralel yapı dediğimiz o çetedir. O çeteyle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Niye mücadele edeceğiz? Devletin sırlarını dışarıya kaçıranlar vatan hainidir. Bu ülke vatan hainlerini gördü ama hiçbirini cezasız bırakmadı. Bu ülke Yeniçeri Ocağı'nı kapatmış bir ülkedir. Gerektiği zaman içindeki haini temizlemesini bilir ama bunu yaparken bu işlerle alakası olmayan samimi kardeşlerimize de asla dokunmayız" dedi.