Gökçek kadınlar için şiir yazdı

Gökçek kadınlar için şiir yazdı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile eşi Nevin Gökçek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama düzenledi.

Kutlamaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın eşi Gönül Kılıç, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in eşi Gülten Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın eşi Münevver Arınç, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın eşi Zeynep Babacan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın eşi Mine Bozdağ ile Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in eşi Emine Yüksel, milletvekili, milletvekili eşleri, bürokratlar, büyükelçiler ve büyükelçi eşleriyle çok sayıda davetli katıldı.

Şarkıcı Funda Arar'ın sahne aldığı kutlamada, büyükşehir belediyesi hanımlar lokallerinde eğitim gören kadınlar da halkoyunu gösterileri sundu.

KADINLAR İÇİN NE YAPSAK AZ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek burada yaptığı konuşmada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı ve kadınlara yönelik hizmetleri hakkında bilgi verdi.

Belediyeye ait iki sığınma evi bulunduğunu ifade eden Gökçek, 18 hanımlar lokalinden bugüne kadar yaklaşık 259 bin kadının yararlandığını, BELMEK kurslarından mezun kişi sayısının da 195 bini aştığını kaydetti.

''Kadınlara ne yapsak azdır'' diyen Gökçek, her başarılı erkeğin arkasında bir kadın olduğuna inandığını söyledi. Gökçek, ''Emine Hanımefendi de aynı şekilde. Başarılı bir başbakanımız varsa bunu Emine Hanım'a borçluyuz. Kendisini sosyal etkinlikleri dolayısıyla kutluyoruz. Uludere'de gösterdiği merhamet gözleri yaşarttı, örnek oldu'' diye konuştu.

GÖKÇEK'İN KADINLAR GÜNÜ ŞİİRİ

Konuşmasını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kaleme aldığı şiirle noktalayan Gökçek'in, kadınlara hediye ettiği dizeler şöyle:

''Sizin için her gün 8 Mart

Bir güne değil, 365 güne sığmazsınız

Dört mevsim baharsınız

Rabbimin müjdesine mazharsınız

Çünkü cennet ayaklarınız altında

Allah'ın melek diye yarattığı kullarsınız

Kutlu olsun 8 Mart Kadınlar Gününüz

Ama sadece 8 Mart değil tüm günler feda olsun''

ERKEĞİ YETİŞTİREN KADINDIR

Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek de konuşmasında insanca yaşamayı ve saygıyı en çok kadınların hak ettiğini ifade ederek, kadınlara dayanışma çağrısı yaptı.

Nevin Gökçek, ''Kadınların yanı sıra son zamanlarda erkekler de kadınların safhında yer almaya başladı. Bu çok sevindirici bir gelişme. Şiddetten uzak ve eşit bir dünya, ancak kadın ve erkeğin kol kola mücadelesiyle mümkün olabilir. Erkeği yetiştiren kadındır. Kadın dövülen değil övülen olmalı, kadın ezilen değil sevilen olmalıdır'' diye konuştu.

EMİNE ERDOĞAN'A ULUDERE TEŞEKKÜRÜ

Emine Erdoğan'a Uludere ziyareti dolayısıyla teşekkür eden Nevin Gökçek, ''Hepimiz sizi gözlerimiz yaşlı izledik, iyi ki varsınız. Ziyaretinizden dolayı sizlere minnettarız. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin'' ifadesini kullandı.

Nevin Gökçek, Emine Erdoğan konuşmasını tamamladıktan sonra kendisine ''sosyal sorumluluk plaketi'' verdi.

Konuşmaların ardından şarkıcı Funda Arar sahne aldı.