Gürsel Tekin: Aygün'ün açıklamaları suistimal ediliyor

Gürsel Tekin: Aygün'ün açıklamaları suistimal ediliyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, PKK tarafından kaçırıldıktan sonra dün serbest bırakılan milletvekili Hüseyin Aygün'ün açıklamalarının belirli kesimlerce suistimal edildiğini söyledi. Tekin, “Aygün'ün arkasında, önünde kimse bir şey aramasın” dedi.

İKTİDAR MENSUPLARININ AÇIKLAMALARI CAN SIKICI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, partisinin Sultangazi İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti. CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün terör örgütü tarafından kaçırılmasına değinen Tekin, “Sayın vekilimizin bir an önce bırakılması hepimizi mutlu etmiştir. Sadece Aygün değil bence Tunceli halkı kaçırılmıştır, parlamentodaki herkes kaçırılmıştır. Aygün kaçırıldığı gün iktidar partisi mensuplarının medyada yer alan demeçleri sadece can sıkıcı değil, aynı zamanda büyük bir zafiyet örneğidir. Türkiye'de 75 milyon yurttaşın güvencesi devlettir” diye konuştu.

PARLAMENTOYU GÖREVE ÇAĞIRMAMIZIN SEBEBİ...

Tekin, Aygün'ün serbest kaldıktan sonra yaptığı açıklamalarının hatırlatılması üzerine de, “Sayın Aygün'ün ifadelerini belirli kesimler suistimal etmeye başladı. Aygün milletvekili olmadan önce insan hakları ve demokrasi konusunda ciddi çabalar sarf eden bir arkadaşımızdı. Kaçırıldıktan sonra düşüncesini değiştirecek bir insan değildir. Dün CHP Genel Başkanı terörle ilgili net cümlelerle ifade etti. Parlamentoyu göreve çağırmamızın temel sebebi, önümüzdeki süreçte olumsuzlukların yaşanmaması içindir. İç barışı nasıl sağlayabiliriz, terörle nasıl mücadele edebiliriz, parlamentoyu göreve çağırma sebebimiz bu. Sayın Aygün'ün arkasında, önünde kimse bir şey aramasın. Her zaman olduğu gibi yiğitçe insan hakları ve demokrasi mücadelesine devam edecektir” şeklinde konuştu.