Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
30ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 30 C

  Gürsel Tekin: Derviş'in oğlu da barda çalışıyordu

  CHP'li Gürsel Tekin, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun kardeşinin bir şirkette bekçilik yapmasının normal olduğunu belirtti.
  • 27.01.2013 - 15:03
  Gürsel Tekin: Derviş'in oğlu da barda çalışıyordu

  Gürsel Tekin: Derviş in oğlu da barda çalışıyordu #1

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Milletvekilleri Mevlüt Aslanoğlu ve Süleyman Çelebi, Küçükçekmece'de mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile dernek başkanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

  HANİ MİLLET İRADESİNE SAYGINIZ VARDI

  Kahvaltının ardından muhtarlara ve STK temsilcilerine seslenen Gürsel Tekin, "Türkiye'de millet iradesiyle seçilen tek kurum, sadece ve sadece muhtarlardır. Biz de seçildik. Ama bizim seçimlerimizi partim tayin etti. Muhtarların seçimi millet tarafından oldu. Türkiye'de bir tek millet iradesiyle seçilen muhtarlar var. Şu anda muhtarların kaldırılması için elimizden geleni sarf ediyoruz. Hani millet iradesine saygınız vardı. Nasıl ki muhtarlar seçiyorsa milletvekilleri de öyle seçilmelidir. Avrupa'nın birçok ülkesinde de sadece yüzde 5 kontenjanın dışında bütün milletvekillerini vatandaşlar halk kendisi seçiyor. İşte demokrasi dediğimiz, millet iradesi dediğimiz tam da budur. Sayın başbakanımız millet iradesini çok kullanıyor, bunu hatırlatmak istedim" dedi.

  DERVİŞ'İN OĞLU DA BARDA ÇALIŞIYORDU

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşinin İzmir'de bir şirkette bekçi olarak çalıştığı haberlerini eleştiren Tekin, "Ana muhalefet liderinin kardeşi her yurttaş gibi bütün gazetelerimizin sayfalarında haber oldu. Bir inşaat şirketinde bekçi olarak çalıştığı için. Son derece doğal. Dünyanın her yerinde böyledir. Biliyorsunuz Türkiye'de bankacılık sektörünü getiren aynı zamanda Türkiye'de yeni bir banka kurduran Kemal Derviş'in oğlu da bir barda çalışıyordu. Oğluna bir banka da kurdurabilirdi. Ama yapmadı, solcular namusludur, kimse kusura bakmasın. Yani Sayın Kılıçdaroğlu'nun kardeşinin çalışması son derece normal. Dünyanın her yerinde olması gerekende bu. Doğal olmayan nedir biliyor musunuz? Doğal olmayan kamuda görevi yapan bakanların çocuklarının kamuda iş yapmasıdır. Eleştirilmesi gereken budur" diye konuştu.

  Tekin, "Böyle bir aymazlık almış yürümüş ki; kaymakam, vali, emniyet müdürü, yetmedi vergi dairesi müdürü bile kendisine görev edinip Sayın Kılıçdaroğlu'nun çalıştığı şirketin defterini incelemeye kalkışıyor. Böyle bir ülke olabilir mi Allah aşkına. Bu ülkenin Başbakanı isyan etmesi lazım o haberi okuduğunda. O vergi dairesi müdürünü, o bakanı 'bu nasıl bir rezillik' demesi gerekirken hiç kimsenin sesi çıkmıyor" şeklinde konuştu.

  Görüş Bildir