Euro
10.093
-0.13%
Dolar
8.568
0.18%
Altın
495.42
0.22%
Borsa
1.345
-0.3%
Bitcoin
319.412
0.20%
28ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 28 C

  Gürsel Tekin: Kaçak elektrik gibi tweet kullanılıyor

  Twitter'a getirilen yasak hakkında Cumhurbaşkanı Gül'ü eleştiren CHP'li Gürsel Tekin, "Kaçak elektrik kullanır gibi kaçak tweet kullanıyor. Bir ülkenin cumhurbaşkanına bu yakışır mı? Bu nasıl bir rezilliktir" dedi.
  • 25.03.2014 - 10:37
  Gürsel Tekin: Kaçak elektrik gibi tweet kullanılıyor

  Gürsel Tekin: Kaçak elektrik gibi tweet kullanılıyor #1

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, seçim çalışmaları kapsamında partisinin Çayırova mitinginde konuşma yaptı.

  Gürsel Tekin: Kaçak elektrik gibi tweet kullanılıyor #2

  "TWITTER'I KESER, TELEFONLARINIZI KESEBİLİR"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 30 Mart yerel seçimlerinde provokasyona karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade ederek, "Böylesi tehlikeli bir iktidar, Türkiye'de seçim öncesi her türlü işi yapabilir. Twitteri keser, telefonlarınızı kesebilir. Bir pazar günü elektrikleriniz kesilebilir. Tutuklamalar olabilir. Gözaltılar olabilir. Hepimiz buna hazırlıklı olacağız. Çok duyarlı olacağız ve bütün yurttaşlarımızı uyaracağız. Bu tehlikeyi 30 Mart'ta sizler bertaraf edeceksiniz" şeklinde konuştu.

  "KAÇAK ELEKTRİK KULLANIR GİBİ TWEET KULLANILIYOR"

  Sosyal paylaşım sitesi Twitter’e getirilen yasağa da tepki gösteren Tekin; "Kaçak elektrik kullanmak suçtur. Sadece parasal suç değil, ciddi hapis cezası var. Bir Cumhurbaşkanı, bir Başbakan sadece bu kirliliklerini kapatmak için Twitter’a ve sosyal medyaya yasak getiriyor, Anayasa’yı ihlal ediyor. Cumhurbaşkanı da kaçak elektrik kullanır gibi kaçak tweet kullanıyor. Bir ülkenin cumhurbaşkanına bu yakışır mı? Bu nasıl bir rezilliktir.” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir