Petrol
94.38
-0.30%
Euro
18.2561
0.08%
Dolar
17.9455
0.19%
Altın
1.023
0.07%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
417.339
1.13%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Hayati Yazıcı'ya göre AK Parti'de FETÖ'cü yok

  Yazıcı, daha önce de Zaman gazetesine 17/25 Aralık sonrası yaptığı açıklamada "paralel devlet iddiaları gerçek değil" demişti.
  • 05.09.2016 - 15:26
  Hayati Yazıcı'ya göre AK Parti'de FETÖ'cü yok

  Hayati Yazıcı ya göre AK Parti de FETÖ cü yok #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, partinin yönetiminde ve üst kurullarında FETÖ’cü olmasının mümkün olmadığını söyledi.

  Yazıcı Hürriyet’e şöyle konuştu:

  "AK PARTİ'DE ÜST DÜZEY FETÖ BAĞLANTILI KİŞİ YOK"

  “Şimdi muhalefet, FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıkmalı diyor. Zaten yapılan her şey siyasi değil mi? Bu adamlar darbe yapınca yönetime el koymayacak mıydı? Siyaseten iktidara talip değil miydi? Bizim yaptığımız tüm mücadelesinin siyasi sonuçları var zaten. Kastedilen parti içindekiler ise ben AK Parti’nin içinde halen üst düzeyde FETÖ bağlantılı kişi olduğunu sanmıyorum, böyle bir şeyi aklım almaz.

  "TEK SİYASİ AYAK DEĞİLİZ"

  Bütün önlemlere rağmen ortaya çıkan olursa da gereğini yaparız. Ama öyle komplolarla herkesi zan altında bırakmasınlar. Siyasi ayağı dendiğinde de iktidara bakıyorlar ama muhalefet dahil tüm siyasi kurumların bu açıdan taranması gerekir. Tek siyasi ayak biz değiliz.

  "ASLINDA FETÖ'CÜ DİYE İŞİ KARIŞTIRANLARI CEZALANDIRMAK GEREK"

  Zaten biz partideki taramamızı 17-25 Aralık sürecinde başlatmıştık. Belediye başkan adayları, meclis üyeleri ve milletvekili adaylarının belirlenmesi sürecinde gerekli taramaları yaptık. Ancak bu süreç devam edecek. Görmediğimiz, kendisini gizleyenler olabiliyor. KHK düzenlemelerine paralel olarak teşkilatla yapılacak çalışmaları duyurmuştuk. Son MYK’da da 4 il yöneticisinin partiyle bağını kestik. Bunun dışında istifa ettirdiklerimiz de var. Doğru karinelere göre olmasına özen gösteriyoruz. Biri isimsiz mektupla ihbar yapıyor. Şunlar bunlar FETÖ’cu diye. Araştırıyorsun alakası yok. Fırsat bu fırsat deyip, işi karıştıranlar var. Aslında onları cezalandırmak gerek.”

  AK PARTİ'DE FETÖ'YLE MÜCADELEDEN SORUMLU İSİM

  Geçtiğimiz haftalarda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı imzasıyla teşkilatlara gönderilen genelgeyle, teşkilatlardaki ve belediyelerdeki FETÖ mensuplarını ayıklama çalışmalarının "ivedilikle ve özenle" yürütülmesi istemişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir