Euro
10.8537
0.96%
Dolar
9.2932
0.88%
Altın
533.47
1.08%
Borsa
1.429
-0.26%
Bitcoin
614.360
2.92%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C
  Haydar Baş bana oy vermeyen halk kaybetti dedi

  Haydar Baş bana oy vermeyen halk kaybetti dedi

  BTP lideri Haydar Baş, seçimden sonra kendisine oy vermeyen halkın kaybettiğini söyledi: "5 bin lira asgari ücret verecektim."
  • Ajanslar
  • 11.06.2015 - 04:23

  Haydar Baş bana oy vermeyen halk kaybetti dedi #1

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Lideri Haydar Baş, seçimin ardından gündeme dair açıklamalarda bulundu.

  "SEÇİMİN KAYBEDENİ MİLLET"

  İktidara gelseydi halka 5 bin lira asgari ücret vereceğini söyleyen Baş, halkın doğru konuşana ve kaynak gösterene inanmadığını söyledi.

  "Ben burada tiyatro mu oynuyorum" diyen Baş, bu seçimin kaybedeninin millet olduğunu da sözlerine ekledi:

  "5 BİN LİRA ASGARİ ÜCRET VERECEKTİM"

  "Bu seçimin mağlubu işçidir, memurdur, emeklidir. Ben onlara 5 bin lira asgari ücret verecektim. Nasıl bir zihniyet ki batıla inanıyor, ecnebinin ikna ettiği insanlara inanıyor. Doğru konuşana, kendisine kaynak gösterene inanmıyor. Böyle bir yanlış olabilir mi? Biz yıllardır bunları anlatıyoruz. Sen nasıl olur da onların rüyasına uyarak bu haklardan mahrum oluyorsun.

  "DÜNYA ÇAPINDA İLİM ADAMIYIM"

  Biz her ev hanımına bin 500 lira maaş vereceğiz dedik. Ben tiyatro mu oynuyorum! Ben dünya çapında bir ilim adamıyım. Madem noksanımız var, karşıma çıkıp ilim adamlarınızla, siyasilerinizle bunu haykırmanız gerekmez miydi? Böyle bir şey yapmadığınız halde hep kafa salladınız. Ondan sonra gittiniz onların safında yer alıp bin 500 lira maaştan mahrum kaldınız. Aynı şeyi ben Türk vatandaşlarının tamamına söylüyorum. Her ay 1.000 lira vatandaşlık maaşı alacaktınız. Piyasada işsizlik tarihe gömülecekti. Eğer piyasada para varsa, iş vardır. Cebinde para olur pazara gidersin, iyi bir müşteri olursun. Böylece ticaret rayında gider. Hem üreten, hem tüketen, hem halk, hem devlet memnun olur. Devlet vergi alacağı için, halk da parası cebinde olduğu için, tüccar ticaret yaptığı için herkes memnun olur. Bu imkanı millet olarak kaybettik. Nasıl olur bu? Ben sana kitabını yazıyorum, önüne koyuyorum."

  "HDP'YE DİYECEK LAFIM YOK"

  AK Parti, CHP ve MHP'nin vatandaşın sorunlarını çözemeyeceğini savunan Baş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

  "Bu partilerin hiçbiri bu işi yapamaz. Ne CHP, ne de MHP bu işi bilir. Bu bizim işimizdir. Bizden başkasının bunu yapması mümkün değil. Ben bunların hepsini tanıyorum. Madem bunların bu kadar kabiliyeti vardı, MHP 2002 yılında iktidarı bırakıp neden kaçtı? Ne yapacak onu söylesin! CHP ne yapacak? İki bayramda emeklilere ikramiye verecekmiş. Yahu sen çocuk şekeri mi dağıtıyorsun? AKP zaten bugüne kadar hiçbir şey yapamamıştır. HDP'ye diyecek bir şeyim yok çünkü ben Allah nasip ederse Güneydoğu'nun meselesini o bölgenin insanlarıyla halledeceğim. Bu polisle, jandarmayla, kurşunla olacak iş değil. Masa başında oturacağız, haklarını vereceğim. Bir bilek, bir yürek olacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bayrağı altında yaşayacağız. Vatandaşlarım lütfen kendinize gelin. Bu adamlar sizi rüya ile kandırıyorlar. Hayallerle kandırıyorlar. Bir daha bunların peşinden gitmeyelim."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir