Euro
9.392
0.43%
Dolar
7.8501
0.47%
Altın
449.6
0.01%
Borsa
1.329
0%
Bitcoin
144.133
4.41%
6ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 6 C
  HDP kongresinde ODTÜ eylemcileri konuştu

  HDP kongresinde ODTÜ eylemcileri konuştu

  ODTÜ yolunu protesto eden öğrenciler HDP kongresinde bir konuşma yaptı..
  • 27.10.2013 - 12:56

  HDP kongresinde ODTÜ eylemcileri konuştu #1

  Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ODTÜ arasında gerginliğe yol açan yol çalışmasını protesto ederek, Ankara'yı yangın yerine çeviren öğrenciler HDP kongresinde konuştu. 

  Ertuğrul Kürkçü kongrede fenalaştı - izle

  ÖCALAN MESAJ GÖNDERDİ

  HDP kongresi diğer BDP kongrelerini aratmayan görüntülerle açıldı. Kongrenin başında İmralı'da tutuklu bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan'ın mesajı okundu. Öcalan'ın "Kongremizi kutluyor devrimci selamlarımı iletiyorum" diye mesaj yolladığı kongrede, daha sonra ODTÜ öğrencileri bir konuşma yaptı. 

  HDP kongresinde ODTÜ eylemcileri konuştu #2

  ODTÜ ÖĞRENCİLERİ KONUŞTU

  ODTÜ'de haftalardır süren ve ODTÜ öğrencilerinin katıldığı "yol protestoları" da HDP kongresine yansıdı. Kongrede, ODTÜ eylemlerine katılan ve polisle sık sık çatışmaya giren öğrenciler kongrede konuşma yaptı. Öğrenciler Gezi ve ODTÜ protestoları hakkında konuşurken, hükümete de sert eleştiriler yöneltti. 

  HDP kongresinde ODTÜ eylemcileri konuştu #3

  KONGREDE GÖKKUŞAĞI BAYRAKLARI

  Kongrede dikkat çeken bir diğer nokta da LGBT hareketinin sembolü haline gelmiş gökkuşağı bayraklarının asılı olmasıydı. Kongrede katılım gösteren eşcinsel ve trans bireyler kongrede bayrak açtılar. Sırrı Sakık da bazı katılımcılarla birlikte fotoğraf çektirdi.

  HDP kongresinde ODTÜ eylemcileri konuştu #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir