Petrol
112.85
0.36%
Euro
17.4355
0.27%
Dolar
16.682
0.26%
Altın
974.59
0.16%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
337.943
-1.25%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  HDP'den Ahmet Hakan'ın yazısına yanıt geldi

  HDP'den Ahmet Hakan'ın yazısına yanıt geldi

  Köşesinde HDP'yi sert sözlerle eleştiren Ahmet Hakan'a partiden yapılan yazılı bir açıklamayla yanıt geldi.
  • Haber Merkezi
  • 25.02.2016 - 14:56

  HDP, sosyal medya hesabı üzerinden Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın yazısına sert ifadelerle yanıt verdi. "Kabul edilebilir sözler değildir" denilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

  KABUL EDEBİLECEĞİMİZ SÖZLER DEĞİLDİR

  "Eleştiriye her zaman açık olduk. En acımasız suçlamaları bile gerçeklerden taviz vermeden yanıtladık. Ama maalesef eleştiri adı altında başlatılan siyasal linç kampanyaları durmadı ve biliyoruz ki, zihniyet değişmedikçe de durmayacak. Son olarak Hürriyet gazetesinde köşe yazarı olan ve CNN Türk kanalında program yapan gazeteci Ahmet Hakan’ın var olan siyasal linç kampanyasına bir kez daha büyük bir iştahla katılan tarzı, “halkların demokratik canlı bombası,” “alçaklar, korkaklar” şeklindeki sözleri kabul edebileceğimiz ve eleştiri sınırlarında ifade edilmiş düşünceler olarak görebileceğimiz sözler değildir.

  LİNÇ KAMPANYASI YAPARAK HDP'Yİ SİYASETTEN UZAKLAŞTIRAMAYACAKTIR

  Bizlere “canlı bomba olun, hendeğe girin, kendinizi patlatın” önerilerini yaparak linç kampanyasına benzin dökenlerin bu tutumu da HDP’yi demokratik siyaset alanından uzaklaştıramayacaktır. Evet şiddeti, savaşı, ölmeyi ve öldürmeyi hiç bir zaman kutsamadık, teşvik etmedik, ama Allah’tan başka kimseden de korkmadık. Aldığı haksız tehditler ve uğradığı alçak saldırı sonrası dik durmak yerine korkmayı ve alçalmayı tercih edenlerin kaypak yolundan da hiç bir zaman yürümedik.

  TÜRKİYE BASIN CAMİASI ADINA ÜZÜCÜDÜR

  Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde yürütüldüğü anlaşılan “HDP’yi provoke etme” kampanyası beyhude, gazetecilerin bu ucuz kampanyaya alet olması ise kendileri ve Türkiye basın camiası adına üzücüdür."

  Ahmet Hakan'dan çok sert HDP yazısı HABERİHDP den Ahmet Hakan ın yazısına yanıt geldi #1  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir