Hüseyin Aygün: PKK 19 yıl önce de beni tehdit etmişti

Hüseyin Aygün: PKK 19 yıl önce de beni tehdit etmişti

Tunceli'de kendisini kaçıran PKK'lılarla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulunan Hüseyin Aygün'ün 19 yıl önce de aynı örgüt tarafından tehdit edildiği ortaya çıktı. Kaçırıldıktan sonra kendisini kaçıran teröristlere "İyi çocuklardı" dediği için tepki toplayan Aygün, bu kez PKK 'yı sert bir dille eleştirdi. Sosyal paylaşım sitesi Facebook sayfasından paylaştığı kısa bir not ile PKK'yı eleştiren Aygün, "19 yıl evvel 23 yaşında bir 'siyasi çocuk' iken aynı güç tehdit etmişti beni" dedi.

"KAÇIRMAK ZORBALIKTIR"

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, kendisine ait sosyal paylaşım sitesinde Facebook'taki sayfasında, kaçırılması ile ilgili ilk kez sert ifadeler kullandı. PKK'nın kendisini kaçırmasını, "Kaba bir zorbalık, etik bir sorun ve Dersim halkının iradesine karşı kaba bir tehdit" olduğunu ifade eden Aygün, "Sabahın 'şafak vakti', aradan bir haftayı aşkın zaman geçti, 'kaçırılmam' üzerine bir-iki söz: Bir eşya gibi, taşınır bir 'şey' gibi, bir 'insan'ın kaçırılması öncelikle etik bir sorun; aynı zamanda açık bir zorbalık; Dersim halkının iradesine de kaba bir tehdit; ben 'korksam' ne olur? Kaldı ki boyun eğmek olmaz; 'başkasının gölgesine girenin gölgesi olmaz' derler! Dersim 498 yıldır direniyor; ruhu şövalyece; başı dik; Munzurlarda ve Zel'de" diye ifadeler yer aldı.

19 YIL EVVEL DE AYNI GÜÇ BENİ TEHDİT ETMİŞTİ

CHP'li Hüseyin Aygün PKK ile arasında 19 yıl önceki bir tehdit olayını da bugünkü facebook paylaşımında açıklayan Aygün, "19 yıl evvel 23 yaşında bir 'siyasi çocuk' iken aynı güç tehdit etmişti beni; sene 2012 veya 21. yüzyıl; yine zor ve baskı; 1514'ten 2012'ye pek bir fark yok! Dersim direnir; boyun eğmez hiçbir zora..." diye dile getirdiği görüldü.

Hüseyin Aygün: PKK 19 yıl önce de beni tehdit etmişti