Hüseyin Aygün'ün eşi konuştu: Bunu hak etmedi

Hüseyin Aygün'ün eşi konuştu: Bunu hak etmedi

PKK'lılar tarafından kaçırılan Hüseyin Aygün'ün eşi Emine Aygün ilk kez Hürriyet'e konuştu. Aygün, "Eşim bunu hak etmedi" dedi. Emine Aygün ve CHP'li vekillerin saat 17.00'da Tunceli'de basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. CHP'li milletvekili Levent Gök, basın toplantısını Tunceli halkıyla beraber yapacaklarını açıkladı.

EŞİ İLK KEZ KONUŞTU

Hüseyin Aygün'ün eşi Emine Aygün Hürriyet'e konuştu. Aygün, "Eşim bunu hak etmedi, benim eşim bu eylemin yapılacağın en son kişidir” dedi.

LEVENT GÖK: AYGÜN DERHAL SERBEST BIRAKMALI

CHP'li Levent Gök Aygün'ün kaçırılmasından sonra Kılıçdaroğlu'nun kendilerini konuyla ilgili görevlendirdiklerini ve iki saat içerisinde Tunceli'ye geldiklerini söyleyerek şöyle dedi: "Vali, emniyet yetkilileri ve Tunceli'de sivil toplum örgütleriyle görüşerek Hüseyin Aygün'ün derhal serbest bırakılması için girişimlerini sürdüreceğiz. Kabul edilemez bu tutumu Tunceli halkının paylaşacağına ve destek vereceğini umuyoruz. Şu anda dünyada ve Türkiye'de tepki çığ gibi büyümekte. Bu eylemi yapanlar Hüseyin Aygün'ün bölgede ne kadar sevildiğini ve bu nedenle yaptıkları eylemin son derece yanlış olduğu konusunda bir kanıya varılmasını bekliyoruz.. Aygün'ün kılına zarar gelmeden derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Akşam Tunceli halkı ile birlikte basın toplantısı düzenleyeceğiz. Gök, Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili olarak da "Araç bir virajda durdurulmuş, Aygün bir müddet direnmiş, iki arkadaşı serbest bırakıldıktan sonra bilinmeyen yere götürülmüş. Umut ediyoruz ki yanlış tutum sona erer."

YOĞUN HELİKOPTER TRAFİĞİ

Tunceli'de 1,5 ay içerisinde 3 kez kalabalık gruplar halinde yol kesen PKK bu kez silahlı iki kişiyle Hüseyin Aygün'ün bulunduğu aracın yolunu keserek "Nokta" eylemi yaptı. Tunceli karayolu Ovacık mevkiinde PKK'lılar tarafından ‘Nokta' eylemi yapılarak 60 km'lik derin bir vadi içerisindeki ormanlık alana götürülen CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kurtarılması için dün akşamdan beri ‘Nokta' operasyonu sürerken bu sabah erken saatlerinden itibaren ise yoğun helikopter trafiği yaşandı.

KORUMA TALEBİ OLMADI

Tunceli'de CHP milletvekili Aygün'ün PKK'lılar tarafından kaçırılmasının ardından dün akşamdan beri vali Mustafa Taşkesen başkanlığında kriz masası kurularak MİT, jandarma ve emniyet toplantı düzenledi. Meclis'in tatil olması nedeniyle beş günden beri Tunceli'de bulunan ve koruma talebi olmayan Hüseyin Aygün'ün memleketi Tunceli'de esnaflarla sık sık görüşme yaptığı ve son olarak da vatandaşların sorunlarını dinlemek amacıyla Ovacık ilçesine gittiği belirtildi. CHP Tunceli İl başkanı Kemal Bozkurt, Aygün'ün Ovacık'tan ayrıldığının “biliniyor” ihtimalinin yüksek olduğunu ve bunun planlı bir eylem olduğunu söyledi. PKK'nın Tunceli'de 1,5 ay içerisinde 3 kez kalabalık gruplar halinde karayolunu keserek kimlik kontrolü yaparken bu kez ise sadece iki silahlı militanla Hüseyin Aygün'ün aracının yolunu kesmesi 'Nokta' eylemi olarak değerlendiriliyor.

CHP MİLLETVEKİLLLERİ TUNCELİ'DE

CHP milletvekilleri İlhan Cihaner , Levent Gök , Müslim Sarı ve Veli Ağbaba , CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasının ardından Elazığ'dan Tunceli'ye gitti.

PKK ÜÇ KEZ YOL KESTİ

1 Temmuz'da Aygün'ün kaçırıldığı Tunceli Ovacık karayolu 33. kilometresinde bulunan Venk Köprüsü civarında 15 kişilik PKK'lı grup yol kesti, yoldan geçen araçları durdurarak bölgeden uzaklaştılar 6 Temmuz'da Tunceli-Erzincan karayolu kesildi. 6 TIR yakıldı. Tunceli'de 30 km uzaklıktaki köyünde kimlik kontrolü yaparak ardından propaganda yaptılar. 7 Ağustos'ta yine Ovacık yakınlarında Aksu deresi mevkiinde yol kesti.