Euro
10.7424
-0.04%
Dolar
9.258
-0.03%
Altın
526.63
0.05%
Borsa
1.41
0%
Bitcoin
578.793
3.37%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  İstanbul'da Ekrem İmamoğlu kutlaması

  İstanbul'da Ekrem İmamoğlu kutlaması

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasının ardından İstanbul sokaklarında, caddelerinde kutlamalar yapıldı.
  • AA
  • 24.06.2019 - 02:30

  Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri, dün tamamlandı. Resmi olmayan sonuçlara göre CHP'li Ekrem İmamoğlu yüzde 54 oy oranıyla rakibi Binali Yıldırım'a 800 bin oy kadar fark atarken, bu zafer Millet İttifakı'na gönül verenleri sevince boğdu.

  İstanbul da Ekrem İmamoğlu kutlaması #1

  Havanın kararmasıyla birlikte sokaklara çıkan İmamoğlu'na gönül verenler, konvoylar, meydanlarda toplanarak kutlamalar yaptı.

  İstanbul da Ekrem İmamoğlu kutlaması #2

  İstanbul'da Ekrem İmamoğlu coşkusu VİDEO

  SOKAKLARA ÇIKTILAR

  Resmi olmayan sonuçlara göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Millet İttifakı'nın CHP Adayı Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasının ardından bazı vatandaşlar, sokaklarda kutlamalara katıldı.

  İstanbul da Ekrem İmamoğlu kutlaması #3

  Bakırköy, Kadıköy, Sarıyer, Beylikdüzü ve Sultangazi başta olmak üzere birçok ilçede ellerinde Türk bayraklarıyla sokaklara çıkan vatandaşlar, sloganlar atarak eğlendi. İlçe seçim kurulları önünde bulunan bazı partililer de davul zurna eşliğinde, İmamoğlu'nun kazanmasını kutladı.

  İstanbul da Ekrem İmamoğlu kutlaması #4

  YOLLARA DÖKÜLDÜLER

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde de kalabalık bir grup toplanarak kutlama yaptı. "En büyük başkan İmamoğlu", "Her şey çok güzel oldu" şeklinde tezahüratta bulunan vatandaşlara, yoldan geçen araçtakiler de korna çalarak destek verdi. Beylikdüzü'nde de D-100 karayolunda çok sayıda sürücü, klakson çalarak sevinç gösterisinde bulundu.

  İstanbul da Ekrem İmamoğlu kutlaması #5

  İmamoğlu'nun konuşma yapacağı Beylikdüzü Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan çok sayıda vatandaş, davul zurna eşliğinde halay çekip şarkılar söyledi.

  İstanbul da Ekrem İmamoğlu kutlaması #6

  İSTİKLAL'DE İNSAN SELİ

  Kutlama yapanların bir diğer adresi de İstiklal Caddesi ile Beşiktaş oldu. özellikle Nevizade ve barlar sokağı olarak bilinen yerlerde toplanan kalabalık, sloganlar atarak yürüyüşler yaptı, kutlamalarını coşkuyla gerçekleştirdi.

  İstanbul'da Ekrem İmamoğlu kutlaması GALERİ

  İstanbul da Ekrem İmamoğlu kutlaması #7

  SARAÇHANE'DE KUTLAMA

  Kutlama yapılan bir diğer adres de İstanbul Büyükşehir belediye Başkanlık binasının bulunduğu Saraçhane oldu. Kalabalık gruplar, burada da bir araya gelerek sloganlarla kutlamalar yaptı. Ekrem İmamoğlu lehinde tezahüratlar yapan gruplar, konvoylarla tur atarak geçti.

  İstanbul da Ekrem İmamoğlu kutlaması #8

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir