Euro
15.2038
-0.18%
Dolar
13.6239
-0.19%
Altın
787.6700
-0.05%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
514.580
3.31%
1ºC
İstanbul
Açık 1 C
  Kemal Kılıçdaroğlu: Sen hangi ülkenin başbakanısın

  Kemal Kılıçdaroğlu: Sen hangi ülkenin başbakanısın

  Başbakan Erdoğan'ın Türk bayrağıyla ilgili eleştirilerine Kılıçdaroğlu'ndan sert yanıt..
  • 30.10.2012 - 14:04

  Kemal Kılıçdaroğlu: Sen hangi ülkenin başbakanısın #1

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini eleştiren sözlerine yanıt verdi.

  ERDOĞAN: "HAKKARİ'DE TÜRK BAYRAĞI AÇAMADILAR"

  Kılıçdaroğlu'nun Güneydoğu gezisini eleştiren Erdoğan, partisinin grup konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Bunlar son seçimde BDP ile anlaşma yaptılar, Hakkari'de bir tane bile Türk Bayrağı açamadılar. Ulus'ta Türk Bayrağı ile dolaşmak kolay. Hakkari'de niye Türk Bayrağı ile dolaşamadın. Bunların kilosu belli. Biz Cumhuriyete olan bağlılığımızı sonuna kadar sürdüreceğiz. Biz Türkiye'yi 2071 yılına hazırlamayı düşünüyoruz, onlar Türkiye'yi 89 yıl geriye götürmeye çalışıyorlar."

  KILIÇDAROĞLU: "SEN HANGİ ÜLKENİN BAŞBAKANISIN"

  Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın kendisini hedef alan bu sözlerine sert yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, 'Sen hangi ülkenin başbakanısın' dediği Erdoğan'a: "Bu arada bir şeyler söylemiş. Hakkari'ye gitmişiz, neden Türk bayrağı yoktu diye. Eğer bir ülkede bir ilde Türk bayrağı dalgalanmıyorsa sen hangi ülkede başbakanlık yapıyorsun? Bir dönem ne diyordu? Siz Sivas'ın ötesine geçemiyorsunuz diyordu. Dedim ki gel beraber Uludere'ye gidelim dedim. Geldi mi? Gelemez, cesaret edemez. Ben oraya bütün engellemelere rağmen gittim. Sen oraya gelemiyorsun bile. Kendi beceriksizliğinin faturasını bize çıkaracak. Çocuklar okula gidemiyormuş. Sen başbakan değil misin?" sözleriyle yanıt verdi. 

  SEN HANGİ ÜLKENİN BAŞBAKANISIN

  Kemal Kılıçdaroğlu: Sen hangi ülkenin başbakanısın #2


  Görüş Bildir