Kılıçdaroğlu hayali temel atmış - Video

Kılıçdaroğlu hayali temel atmış - Video

Beyaz TV'nin haberine göre, 7 Ocak 2012'de CHP'li Sarıyer Belediyesi, yeni bir hizmet binası ve nikah sarayı için temel atma töreni düzenledi. Törene CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Tören günler öncesinde duyruldu. Reklam panolarında "Sarıyer'e iki yeni dev proje kazandırıyoruz" denildi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise "Herkes nikahını Sarıyer'de kıyacak" diyordu.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

PROJE İÇİN ONAY ALINMAMIŞ

Ancak aradan 8 ay geçmesine rağmen projeler için düşünülen alana bir çivi bile çakılmadı. Hatta proje için belediye meclisinden onay bile alınmadığı ortaya çıktı. Söz konusu yerde Darüşşafaka metro istasyonu bulunuyordu. Sarıyer Belediyesi bu alanı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne 30 yıllığına tahsis etti. Tahsis yapılırken de eski belediye başkanı Yusuf Tülün bu alana hizmet alanı yapılması şartını koydu. Metro istasyonu da statik taşıyıcı sisteme sahip olarak inşa edildi. Ancak yapılacak binanın istasyonun taşıyıcı sisteme uygunluğu aranıyordu. İşte bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin onay şartı gerekliydi.

CHP'DEN YANIT GELMEDİ

2 Ocak 2012 tarihinde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi, CHP'li belediyeden uygulama projelerini istedi. Ancak CHP'den hiçbir yanıt gelmedi. Yani proje onaylanmadan CHP'li belediye nikah salonu için tarih verdi. Belediye geçte olsa iki adet proje sundu. Ancak hiçbiri taşıyıcı sisteme uygun değildi.

Beyaz Haber ise belediye yetkililerine ulaşmaya çalıştı ancak karşısında hiçbir muhatap bulamadı.