Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
418.406
2.24%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  Kılıçdaroğlu: Operasyonu devletin vicdanı yaptı

  Kılıçdaroğlu: Operasyonu devletin vicdanı yaptı

  Canlı yayında konuşan Kılıçdaroğlu, cemaatin hükümete operasyonunun 'devletin vicdanı'nın bir hareketi olduğunu söyledi.
  • 22.03.2014 - 23:11

  Kılıçdaroğlu: Operasyonu devletin vicdanı yaptı #1

  NTV'nin sorularını yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık operasyonunu paralel devletin yapmadığını söyledi. "Devletin vicdanını korumaya yönelik bir operasyondur" dedi.

  KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

  "İzmir mitingi çok güzeldi, dışarıdan kimse gelmedi. Beni mutlu eden gençlerin ve kadınların fazla oluşuydu."

  "Twitter'ı gençler kullanıyor. Ben o gençlere sesleniyorum, CHP'nin iktidarında hiçbir yasakçı anlayış olmayacak, Twitter'ı dilediğiniz kadar kullanın. Zaten gençler 140 karakterle kullanıyor Twitter'ı, bundan niye ürküyorsunuz? Bizi dünyaya rezil ettiniz."

  Anayasaya aykırı bir kere, Anayasada haberleşme özgürlüğü var. Youtube'u "Facebook'u da yasaklayacağını söylemişti, demokrasilerde böyle bir şey kabul edilemez."

  "Kendi başarızlığınızı başka bir ülkeye yüklemeye hiç anlam veremiyorum, bu tümüyle beceriksizlik. Lobiler varsa ortaya koyun, herkes öğrensin. Bu tümüyle başarısızlığın ortaya çıkardığı bir şey."

  "EL KAİDE TÜRKİYE'Yİ TEHDİT EDİYOR"

  "Niğde'deki silahlı saldırı olayıyla ilgili net bir şey yok, ama Türkiye'nin dış politikası yanlış. El Kaide'ye destek vermesi, silah göndermesi faturaya Türkiye'ye çıkardı. Niğde olayı bunun en hafifi. Reyhanlı'da 56 kiş öldü. El Kaide Türkiye'yi tehdit etmeye başladı. Biz defalarca söyledik, 'Siz zaten Baasçınız' dedi, 'Siz zaten Esad'ı destekliyorsunuz' dedi. Biz hiçbir zaman Esad'ı desteklemedik."

  "Erdoğan iktidarda kalmak için her şeyi yapar. O yüzden dedim 'Sakın provokasyona gelmeyin' diye. Örneklerinden biri Burak Can. Elektrikler kesiliyor ve o çocuk ölüyor. Katilleri bulunmadı. Erdoğan da bunu kullandı siyasette. Bir provokasyon olduğu açık. 'Kılıçdaroğlu'nun militanları öldürdü' dediler. Buna kargalar bile güler."

  "EN UZUN METRO İZMİR'DE"

  "Metro yapıyorsunuz, metroyla beraber onlarca binlerce kişiye istihdam yaratıyorsunuz. En uzun metro İzmir'de. İstanbul ve Ankara'nın bütçesi İzmir'den çok daha yüksek olmasına rağmen, İzmir ben bunu kendi bütçemle yapabilirim diyor."

  "İzmir'de doğal yaşam parkı var. Bunu yapan kim? CHP'li belediyeler. Türkiye'ye ilk metroyu getiren de CHP, okullarda bedava sütü veren de CHP."

  "PARALEL DEVLET YAPMADI"

  "Hayatımda hiçbir zaman seçmenleri suçlamadım, onu Erdoğan yaptı. 'Ben hükümeti eleştiriyorum diye, sakın üzerinize alınmayın' diyorum AKP seçmenine. Hükümet kendisine oy veren kitleleri aldattı. Ben A partisine oy verdi diye bir yurttaşıma asla 'neden ona oy verdin' demem. Onlar oy verdiler, AKP aldı, 3 kez iktidar oldu. Ama bugün geldiğimiz nokta yasakçı bir ülke. Devleti soyan bir hükümet kabul edilemez. Devletin sırlarını bir başka kişiye pazarlayan bir hükümet. MİT kendisine bir rapor sunuyor, Rıza Sarraf'a karşı dikkatli olması gerektiğini söylüyor. Ama operayson olana kadar bir şey yapılmıyor. Bu operasyon paralel devletin yaptığı bir operasyon değil, bakanların satın alındığı bir ülkenin operasyonu bu. Bir içişleri başkanı devletin bütün istihbaratına sahip, nasıl kalkar da başka milletten bir insanla böyle bir ilişki içine girer. Sandığa gidin ve elinizi vicdanınıza koyun. Demokrasi için, insan hakları için oy verin. Ülke kazanacak. Yolsuzluk yurttaştan alınan bir paradır. Bir bakanın koluna 700 bin liralık saat boşuna takılmaz. Bir başbakanın oğlunun evinden paralar dağıtıldıktan sonra 30 milyon Euro çıkarsa, bu olmaz."

  "REZİL OLDUK"

  "3 kişi Kuvay-ı Milliye'den geliyorlar. Harcadıkları her kuruşu yazmışlar ve bu belge şu anda bizim onur belgemiz olarak duruyor. Bizim babalarımız bunu yaptı. Biz de çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye bırakmak zorundayız."

  "Twitter'ı yasakladın ne oldu? Bütün özgür dünyadan tepki çektik ve dünyaya rezil olduk. Türkiye bunu hak etmiyor. Bu tabloyu sandığa gidip oy kullnarak değiştireceğiz. Helalden yana oy kullanın, haramdan yana değil."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir