Euro
15.4851
-0.33%
Dolar
13.6876
-0.23%
Altın
785.46
-0.14%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
719.275
0.55%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Kılıçdaroğlu şehit babasını hacca gönderecek

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, şehit babasının hacca gitme isteği üzerine talimat verdi.
  • CHA
  • 28.02.2016 - 13:53
  Kılıçdaroğlu şehit babasını hacca gönderecek

  Kılıçdaroğlu şehit babasını hacca gönderecek #1

  Kayseri programının sonunda şehit ailelerini ziyaret ederek başsağlığı dileyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ilk olarak Ankara’daki bombalı saldırıda şehit olan Ayşegül Pürnek’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

  Daha sonra Diyarbakır’daki terör operasyonunda şehit olan Yüzbaşı Yiğit Can Çiğa’nın Kayseri’deki eşinin ailesini ziyaret etti. Ardından yine Diyarbakır Sur ilçesinde şehit olan Astsubay Üstçavuş Burhan Kaplan’ın Melikgazi ilçesi bağlı Ağırnas Mahallesi’ndeki baba evine gitti.

  "BİRLİK OLUN, TERÖRÜ BİRLİKTE BİTİRİN"

  Burada baba Aytuner Kaplan’a başsağlığı dileğinde bulunduktan sonra konuşan Kılıçdaroğlu, "Terör nereden gelirse gelsin, herkes terörü lanetlemelidir. Çünkü terör bir insanlık suçudur. İnşallah bir daha böyle acılar yaşamayız. Bu nedenle teröre karşı birlik olmalıyız" dedi. Taziye çadırından bulunan bir kişi ise “Genel Başkanım birlik olun, terörü hep birlikte bitirin” diye konuştu.Kılıçdaroğlu şehit babasını hacca gönderecek #2

  ŞEHİT BABASININ HACCA GİTME İSTEĞİ İÇİN TALİMAT VERDİ

  Şehit Astsubay Üstçavuş Burhan Kaplan’ın babası Aytuner Kaplan, Kılıçdaroğlu’na hacca gitmek istediğini ifade etti. Bu isteğe olumlu cevap veren Kılıçdaroğlu, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ile il başkanı Feyzullah Keskin’e, talebin yerine getirilmesi için talimat verdi. Kılıçdaroğlu, taziye evinde Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından ayrıldı. Vatandaşlar ilgisi üzerine Kılıçdaroğlu, bir süre daha mahallede kaldı ve onlarla sohbet etti.

  Kılıçdaroğlu şehit babasını hacca gönderecek #3

  Kılıçdaroğlu şehit babasını hacca gönderecek #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir