Euro
10.0977
-0.09%
Dolar
8.528
0.1%
Altın
493.85
-0.07%
Borsa
1.432
0%
Bitcoin
339.448
2.86%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C
  Kılıçdaroğlu Suriyelilerle işsizlerin sayısını kıyasladı

  Kılıçdaroğlu Suriyelilerle işsizlerin sayısını kıyasladı

  Suriyeli mültecilere çalışma ruhsatı verilmesini eleştiren Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de 3 milyon çocuğumuz işsiz, önceliği kime vermeliyiz?" diye sordu.
  • 16.11.2014 - 17:24

  Kılıçdaroğlu Suriyelilerle işsizlerin sayısını kıyasladı #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Eskişehir Bölge Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'de Suriyeli mültecilerin konumunu eleştirdi.

  "ALLAH ALLAH DİYEN İKİ TARAF BİRBİRİNİ ÖLDÜRÜYOR"

  Suriye'de 'Allah, Allah' diye birbirine saldıran iki tarafın bulunduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, iki Müslüman tarafın birbirini öldürdüğünü 'birilerinin' ise ellerini ovuşturduğunu anlattı.

  CHP Lideri, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu tabloyu kabul edemeyeceğini ifade ederek Türkiye'de 2 milyon Suriyeli mültecinin olduğunu ifade etti.

  Partililere, Suriyeli mültecilerin Türkiye'ye yük olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu bunu, hükümet cephesinden yapılan bir açıklamaya dayandırdı.

  "2 MİLYON SURİYELİ, 3 MİLYON İŞSİZ ÇOCUĞUMUZ VAR"

  Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

  "Çalışma Bakanı açıklama yaptı, 'Onlara çalışmak için belge, ruhsat vereceğiz. İzin vereceğiz'. Türkiye'de 3 milyon çocuğumuz işsiz. Onlara iş bulmuyorsunuz. Suriyelilere diyorsunuz ki 'sana iş bulacağız'. O zaman bu toplumun vicdanına seslenmek zorundayım. Önceliği kime vermeliyiz?. 2 milyon Suriyeli bu topraklara hangi gerekçeyle geldi? Hangi dış politika, 2 milyon Suriyeli'nin Türkiye'ye gelmesine yol açtı. Bir o kadar da Ürdün'de var. Büyük dramlar yaşandı. Sorumlusu kim? O nedenle söylüyorum Türkiye'nin yeni bir yönetime ihtiyacı var."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir